УПЦ зарахувала до лику святих відомого українського письменника

21/07/2016

УПЦ зарахувала до лику святих відомого українського письменникаУкраїнська Православна Церква на засіданні Священного Синоду прийняла рішення про прославлення відомого українського письменника-полеміста, афонського подвижника преподобного Іоанна (Вишенського). Як розповів керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич), чин прославлення Іоанна (Вишенського) відбудеться 28 липня під час літургії на площі перед Успенським собором Києво-Печерської лаври, повідомляє Центр інформації УПЦ.

“Преподобний Іоанн (Вишенський) 40 років був на Афоні і відомий всім нам за шкільною програмою як видатний письменник-апологет. Такі письменники, як Іван Франко, Пантелеймон Куліш дуже високо цінували його роботи, і вважали його одним з найвидатніших письменників-апологетів XVII століття. Збереглося 16 послань преподобного Іоанна (Вишенського), які він писав з Афону, підтримуючи своїх православних співвітчизників”, – розповів митрополит Антоній.

Також керуючий справами УПЦ відзначив, що Іван Вишенський жив у важкий період для православних, які у той час перебували під владою католицької Речі Посполитої. Святкування пам’яті преподобного Іоанна Святогорця (Вишинского) Священним Синодом УПЦ встановлено 29 липня за новим стилем.

Афонський старець Іоанн (Вишенський) народився у місті Судова Вишня в Галичині (територія сучасної Львівської області). Точна дата його народження невідома, однак дослідники називають період між 1533 – 1550 рр. У 1570-х роках став ченцем Афонського монастиря в Греції, де прожив 40 років. У 1604–1606 роках відвідав Україну, був гостем Львівського братства. Виступав на захист православ’я, критикував православний клір, був противником римо-католицької та греко-католицької церков. Автор близько 16 полемічно-дидактичних творів.

Джерело: artnews.in.ua

No Comments

Залишити відповідь