УПА, перше фентезі та малий Кожум’яка: 7 українських кінопрем’єр осені

10/08/2016

У першій половині 2016 року українське кіно розривалося між документальними фільмами та комедіями. До кінця року нас чекає ще 7 вітчизняних картин, серед яких історія бійців УПА, стрічка з солістом О.Torvald Женею Галічем та перше вітчизняне фентезі.

Микита Кожум’яка

Робота над мультфільмом розпочалась ще 2007 року, але виробничий процес спустошили кишені інвестора. Далі була фінансова криза, після чого роботу поновили у 2011-му. Брак досвіду знову відкинув розробку, але вже через рік мультфільм вчергове повернули і з того часу працювали за графіком.

Картина розповість про сина легендарного Кирила Кожум’яки, Микиту. Малий хлопець, намагаючись бути схожим на батька, знаходить пригод на свою голову. Сценарій заснований на казці Антона Сіяніки. Загалом планується три фільми, хоча враховуючи темпи виробництва, все залежатиме від зборів першої стрічки. У прокаті мультфільм з’явиться 13 жовтня 2016 року.

Червоний

Фото зі знімального майданчика фільму «Червоний», facebook.com/Chervonyyfilm

Фільм, знятий за романом Андрія Кокотюхи, не страждав у виробництві, як «Микита Кожум’яка». У тому числі через участь литовської компанії «ARTBOX». Картина розповідає про двох українців — воїна УПА Данила Червоного та радянського льотчика Віктора Гурова. Вони зустрічаються у таборі, долають ворожнечу та намагаються утекти.

У картині не обійшлись без теми УПА: можна буде побачити сцени боротьби повстанців з нацистами та НКВС. На екранах «Червоний» з’явиться 14 жовтня.

Чунгул

Фото зі знімального майданчика фільму «Чунгул», facebook.com/chungulmovie

Український містичний фільм у форматі 3D, за який відповідає продюсер Олексій Кашин. Між іншим, саме він допомагав у роботі з «першим українським фільмом жахів» «Синевир». Історія картина не надто надихає — тут і випадкова поломка авто, і чаклун, і кохання з донькою чаклуна. Подивитися на результати подібної містифікації можна буде в жовтні. Точнішої інформації автори картини поки не дають.

Гніздо горлиці

Фільм про проблему еміграції зобов’язаний був з’явитися рано чи пізно, враховуючи кількість українців за кордоном. Картина Тараса Ткаченка отримала високі оцінки на Одеському кінофестивалі та нагороду «Найкращий український повнометражний фільм». «Гніздо Горлиці» розповідає не лише про еміграцію — також тут розкривається проблема батьків та дітей, розлучених підробітками. На екрані фільм з’явиться 10 листопада.

Правило бою

Незвичний для наших широт фільм про бійців змішаних бойових мистецтв (ММА) з актором Олексієм Горбуновим та солістом гурту O.Torvald Женею Галічем у головних ролях. Історія про звичайного хлопця, який раптово потрапив у фінал престижних змагань, не обійдеться без криміналу. Оцінити, що з того вийшло, можна буде вже у листопаді 2016 року.

Жива

Знову тема УПА, тепер вже знята за реальними подіями. Історія розповість про молоду дівчину Анну Попович, яка, рятуючись від НКВД, потрапляє у табір УПА. Особливістю фільму Тараса Химича є те, що навіть знімаються вони у тих же місцях, де відбувалися оригінальні події. Фінансування стрічка отримала із львівського обласного бюджету, а для виконавиці головної ролі, Ольги Комоновської, фільм став кінодебютом.
Прем’єра запланована на жовтень 2016 року.

Сторожова застава

Напевне, найбільш амбітний фільм вітчизняного кіноринку. Перше українське фентезі, яке розповість про богатирів, половців та підлітка Даню, який потрапив не у те місце і не в той час. Як наслідок — пригоди та кохання.

Для «Сторожової застави» побудували заставу, фото: Василь Чуріков, vertigo.com.ua

Локації, де знімалась картина, розкидані по всій Україні — від Києва і до каменю Довбуша у Карпатах. Результат можна буде побачити вже 22 грудня 2016 року. Не найкращий час, адже глядачам доведеться обирати між вітчизняним фентезі та «Зоряними війнами».

Джерело: hromadske.ua

No Comments

Залишити відповідь