Українців вперше включили в Літературну премію ЄС

22/04/2019

Україна цього року вперше долучилася до Літературної премії Європейського Союзу. Про це повідомляє Український ПЕН, передає УНН.

До списку номінантів на здобуття Премії від України ввійшли письменники Вікторія Амеліна, Маркіян Камиш та Гаська Шиян. Це рішення було схвалене Консорціумом Премії у Брюсселі.

Зазначається, що Вікторія Амеліна номінована на Літературну премію за роман “Дім для Дома” (“Видавництво Старого Лева”, 2017), Маркіян Камиш – за повість “Чормет” (“Нора-Друк”, 2017), а Гаська Шиян – за свій новий роман “За спиною” (видавництво “Фабула”, 2019).

Ім’я лауреата стане відомим 22 травня 2019 року, коли будуть оголошені переможці Премії від усіх країн-учасниць. Урочиста церемонія нагородження відбудеться в Брюсселі наприкінці вересня цього року.

Як повідомляв УНН, в Україні започаткували премію імені Георгія Ґонґадзе у сфері журналістики.

Довідка: Літературна премія Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) – це щорічна нагорода, покликана сприяти популяризації та міжнародній промоції творчості молодих авторів художньої прози з різних європейських країн. Премія фінансується Європейською комісією в рамках програми “Креативна Європа”.

Джерело: УНН

No Comments

Залишити відповідь