Українці розробили «літературний Інстаграм»

11/10/2016

Українська команда IT-спеціалістів Teamvoy розробила унікальний мобільний додаток для зберігання та розповсюдження аматорами своєї поезії та прози, такий собі літературний Інстаграм ASPHALTE.

Як зазначила в інтерв’ю VIDIA одна із розробників додатку Жанна Юськевич, зараз немає де писати прозу і поезію, лаконічно висловлювати думки, ділитися тим, що наболіло, або що надихнуло: «У Facebook вже незручно, бо там багато знайомих, батьки, родичі. Багато хто починає коментувати (у додатку відсутня така опція – авт.). Дехто записує думки в нотатки на телефоні, в Google Docs, потім вони губляться, видаляються. Не було єдиної платформи спонтанного письма з мобільного телефону. Але завдяки тому, що взимку в мене з’явилося трохи вільного часу і натхнення перед різдвяними святами, наприкінці лютого 2016 року моїми спільними зусиллями з Teamvoy вийшла перша версія ASPHALTE».

Назву додатка вигадав чоловік Жанни Юськевич.

«В той останній момент, коли ми вже готові були запустити проект, нам не вистачало головного – назви. Жодна мені не спадала на думку. Дзвоню чоловікові, прошу рятувати. Він тоді просто йшов по вулиці і називав все, що бачить. Серед дерев, кущів, будинків був асфальт! Тож навіть в назві відобразилася загальна ідея додатку – занотовувати якісь особисті рефлексії, спонтанні думки, ідеї», – згадала вона.

У вересні з’явилася нова версія додатка. За словами Жанни Юськевич, вона виглядає саме так, як розробники хотіли спочатку – від дизайну до певного функціоналу.

«На початку осені ми вже мали близько 700 дописів різної тематики, розміру, жанрів – їх дуже важко читати всі підряд у стрічці. На це треба мати багато вільного часу і натхнення. Тоді в мене виникла ідея ввести опцію шейкінгу (англ. «shake» – трясти). Кілька рухів мобільним – з’являється один-єдиний рандомно обраний допис. Так зможеш насолоджуватися кількома випадковими віршами або прозою. Також ми розділили стрічку дописів та місце, де людина викладає свої твори. Бо є люди які весь час тільки пишуть, не заходять почитати інших», – зазначила Жанна Юськевич.

«З недавнього часу вже можна бути забаненим нами через пости з недоречним змістом. Ми можемо видаляти нецензурні пости наших дописувачів. Керуємося ми, звичайно, стандартними загально етичними нормами. Планували зробити фільтр за жанрами. Але через невелику кількість постів, поки що немає сенсу ускладнювати додаток будь-якими фільтрами», – додала вона.

У планах розробників запустити веб-версію додатка через кілька місяців.

«На сьогодні ми маємо 2084 інсталів без жодної реклами. Поки що не займаємося маркетингом як слід, але безперечно плануємо. Поки що презентації додатка були у Івано-Франківську в Urban Space та в рамках цьогорічного Форуму видавців у Львові. Маємо запрошення в Дніпро та Полтаву. В грудні хотілося б дістатися до Києва», – додала Жанна Юськевич.

Джерело: zik.ua

No Comments

Залишити відповідь