Український фільм відібрали до міжнародного фестивалю

24/02/2021

Український документальний фільм “ЮКІ” відібрали до шорт-листа міжнародного фестивалю AIPS Sport Media Awards 2020. У стрічці йдеться про видатних хокеїстів українського походження, зокрема Вейн Ґретцкі та Террі Савчук.

“У Північній Америці вихідців з України називають UKE. Як з’ясувалося, на кільцях Кубка Стенлі — головного трофею ліги NHL — масово зафіксовані українські прізвища гравців, – каже режисер та продюсер стрічки Володимир Мула. – Вони стояли біля витоків зародження хокейного турніру ще на початку його становлення та розвитку за океаном. Їхній внесок в історію хокейних клубів, честь яких вони захищали, надихнув на подальші звершення мільйони людей у Канаді та США. І кожному з них вдалося зберегти у душі шматочок далекої, але рідної серцю України”.

“Дід Вейна Грецкі Терентій жив на Берестейщині, у селі Огдемер. Це коли перетнути кордон на Волині через Прип’ять – там також наша історична територія. Українські етнічні землі простягаються аж до Пінська, Мозиря та Берестя-Литовського, – каже один із співавторів фільму Микола Васильков. – Вейн Грецкі підтвердив, що спочатку він спілкувався із бабусею лише українською. Вона навчала його нашої мови, тому що не знала англійської.

Виявилося, що Грецкі чудово розуміється на сучасній геополітиці і тямить, хто є хто. Він підтримує українських фронтових лікарів, розуміючи, що між Україною та Росією йде війна. Надсилає їм медикаменти. Із ним солідарний Юджин Мельник – власник клубу Оттава Сенаторс”.

AIPS Sport Media Awards – міжнародна нагорода у галузі спортивних медіа. До журі входять представники зі 160 країн світу. Відзначають увесь спортивний контент, від фотографії до відео та подкастів.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь