Український фільм-призер Берлінського кінофестивалю виходить в прокат

27/10/2017

Документальну стрічку про війну і кохання в умовах війни “Школа №3” тепер можна побачити в кінотеатрі.

Покази будуть проходити у столичному кінотеатрі “Київ” щодня о 17.00.

“Школа №3” режисерів Ґеорґа Жено та Лізи Сміт – це історія 13 школярів з Миколаївки, які стали свідками бойових дій в рідному місті. Фільм складається з їхніх монологів.

Мені здається, що через цих героїв ми змінюємося на краще, тому що вони показують нам, як це робити. Вони відкривають для себе світ, а ми разом з ними. Вони вчать довіряти цьому світу, коли війна, начебто, зруйнувала довіру до всього. Вірять, що їх почуття й думки будуть сприйняті серйозно,
– розповів про фільм режисер Георг Жено.

Влітку 2014 року Миколаївка постраждала від потужних військових дій під час боїв за визволення Слов’янська. Снаряди влучили в будівлю школи. Саме під час відновлення навчального закладу творці фільму і зустрілися.

Світова прем’єра фільму відбулася в рамках 67-го Берлінського кінофестивалю. Тоді ж фільм “Школа №3” здобув Ґран-прі секції “Generation 14plus”.

Команда фільму вирішила започаткувати грантовий конкурс для міста Миколаївка, яке стало головною локацією документальної стрічки. Частину коштів, які команда виграла у Берліні, спрямували на започаткування цього благодійного проекту.

“Ми всією командою разом з героями фільму, вирішили започаткувати грантовий конкурс, який буде реалізований у місті Миколаївка. Частина грошового призу, який ми виграли на Берлінскому кінофестивалі, дає нам змогу зробити це. Ми чекаємо на такі проекти, які максимально залучають мешканців у процес створення та можуть бути продовжені мешканцями Миколаївки після від’їзду авторів”, – зазначила Єлизавета Сміт.

За словами Єлизавети, фільм назвали саме так, щоб, щоб привернути увагу до ситуації з опорними школами в Миколаївці, так як зараз школа №3 бореться за цей сатус. Стрічку “Школа №3” зняли за мотивами документальної вистави “Моя Миколаївка” відомого українського драматурга Наталії Ворожбит та німецького режисера Георга Жено.

Окрім Києва, фільм покажуть в рамках фестивалю “Нове німецьке кіно” – 30 жовтня у Львові, 20 листопада в Одесі та Харкові та 14 грудня у Дніпрі.

Джерело: 24 Канал

No Comments

Залишити відповідь