Історичний трилер “Червоний” повертається на широкі екрани. Наступного року з’явиться друга частина фільму. Називатиметься вона “Червоний. На лінії фронту”. Автором сценарію, як і раніше, став Андрій Кокотюха. Водночас письменник уже написав однойменний кінороман, який можна придбати у книгарнях, а ось фільм лише на етапі зйомок.

Воїн УПА Данило Червоний уперше з’явився в екранізації історичного роману Андрія Кокотюхи “Червоний”, який вийшов у прокат у 2017-му на День Незалежності. Тоді творці стрічки вирішили – продовженню історії бути. І вже цьогоріч почали знімати другу частину картини, з майже удвічі більшим бюджетом – понад 40 мільйонів гривень. Друга частина розповідає історію головного героя.

“Події фільму відбуваються в 1937-39 роках, і це початок історії Данила Червоного, тому що коли ми зробили перший фільм “Червоний”, то було дуже багато запитань – а хто саме цей Данило? З Андрієм, із Зазою вирішили, що треба розповісти саме приквели”, – пояснює генпродюсер “Інсайтмедіа” Володимир Філіппов.

У фільмі герой повертається на десятиліття у минуле, в останні роки мирного часу. Тоді Данило Червоний – студент. У той самий час він уперше ступає на шлях боротьби з радянським режимом.

“Ми почали від самого-самого початку, коли він студент ліцею Кременецького. Доля, життя цієї людини, її драма – це особлива історія, і в цій історії є місце всьому – і любові, і дружбі, і слабкості”, – пояснив режисер стрічки Заза Буадзе.

Знімали фільм на Тернопільщині. За словами режисера, відзняли більш як половину стрічки. Решту – зніматимуть весною. А на широкі екрани “Червоний. На лінії фронту” вийде у 2019-му. А от однойменний кінороман, написаний Андрієм Кокотюхою за мотивами фільму, вже з’явився на полицях книгарень.

“Дуже часто книги стають фільмами, і не так уже й рідко фільми стають книгами. Я не розділяю для себе книгу та кіно. Якщо на основі сценарію пишеться художній твір, це називається новелізація, і в цьому разі маємо такий невеликий прецедент – фільм ще знімається, а книга вже є”, – зазначив письменник і сценарист Андрій Кокотюха.

Поки знімають другий фільм про Червоного, Кокотюха вже працює над сценарієм третьої частини, яка розповість про життя героя в 1943-45 роках. Лише тоді, за словами творчої групи, образ Данила Червоного повністю відкриється глядачеві.

Джерело: 5.ua