Український фільм про Донбас покажуть на Каннському кінофестивалі

19/04/2018

Фільм “Донбас” українського режисераСергія Лозниці відкриє конкурсну програму “Особливий погляд” 71-го Каннського міжнародного кінофестивалю. Там відбудеться світова прем’єра стрічки, повідомили в Держкіно України.

“Я щасливий, що зможу поділитися фільмом із найвимогливішою, досвідченою та чутливою публікою – журі та глядачами Каннського фестивалю. Для мене дуже важливо звернути увагу творців та політиків на проблему Донбасу. Наскільки я можу судити, це головна проблема нашого часу. Мова йде не про регіон, країну або політичну систему, а про людство і цивілізації в цілому. Про кожного з нас – сьогодні”, – каже Сергій Лозниця.

У фільмі “Донбас” розкажуть історії жителів Сходу України, які потерпають від війни. Сценарій писали на основі документальних матеріалів.

“Особливий погляд” – друга за значимістю конкурсна програма Каннського фестивалю. Свого часу її призерами ставали Вім Вендерс, Кім Кі Дук, Йоргос Лантімос та інші зірки авторського кіно.

Фільм Сергія Лозниці “Щастя моє” (2010) став першою українською стрічкою, яка брала участь в офіційному конкурсі Каннського фестивалю. Пізніше презентував у Каннах свої картини “Майдан” (2014) та “Лагідна” (2017).

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь