Український фільм потрапив до конкурсної програми Венеційського кінофестивалю

22/07/2020

Дебютний фільм режисерки Наталії Ворожбит “Погані дороги” візьме участь у конкурсній програмі “Тиждень критики” 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю. Відбудеться в Італії з 2 до 12 вересня.

Стрічка складається з чотирьох історій про жителів Донбасу та українських військових. Життя героїв минає по обидві сторони лінії розмежування. Новели об’єднані темою доріг.

“Погані дороги” – це екранізація однойменної п’єси Наталії Ворожбит. Заснована на документальних історіях, записаних у прифронтовій зоні на Донбасі. Там драматургиня збирала матеріали для сценарію фільму “Кіборги”. Уперше п’єсу поставили в Лондонському театрі Royal Court 2017 року.

“Це новели про людей, травмованих війною. Авторська рефлексія на десятки інтерв’ю і свідчень людей, зібраних мною в регіоні військового конфлікту, – каже Ворожбит. – Я взяла цілком реальні ситуації, в яких людина в екстремальних умовах здатна проявити свої як найкращі, так і найгірші якості. Участь у Венеційському кінофестивалі для мене – величезний стимул продовжувати знімати кіно, адже до цього моменту я сумнівалася, а чи не запізно взялася за режисуру”.

Зйомки проходили восени 2019-го. Стрічку створено за підтримки Українського культурного фонду, який виділив на неї 11 млн грн.

Українська прем’єра фільму очікується наступного року. Кіно випустить компанія Arthouse Traffic.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь