Українських письменників номінували на премію “Ангелус”

01/07/2020

Українські письменники Сергій Жадан, Тетяна Малярчук і Наталка Сняданко разом з іще 11 авторами потрапили у так званий довгий список нагороди Центральної Європи Angelus за 2020 рік.

Повідомляє Укрінформ з посиланням на офіційний сайт премії.

“Серед 131 творів, які розглядалися, було обрано 14.

Переможця або переможницю “Ангелуса”, який отримає нагороду у вигляді премії 150 тис. злотих (приблизно мільйон гривень) буде названо 17 жовтня під час спільної урочистості нагороджень “Ангелус” та поетичної премії “Сілезіус”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, короткий список претендентів на премію “Ангелус” у кількості семи авторів буде названо у вересні.

На цьогорічного “Ангелуса” Жадан претендує з романом “Інтернат”, Малярчук – “Забуттям”, а Сняданко з “Фрау Мюллер не налаштована платити більше”.

Літературна нагорода “Ангелус” у вигляді премії та статуетки вручається щороку з 2006 за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав.

Лауреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія).

Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.

Джерело: day.kyiv.ua

No Comments

Залишити відповідь