Українські стрічки отримали нагороди 70-го Міжнародного кінофестивалю у Локарно

15/08/2017

70-й Міжнародний кінофестиваль у Локарно (Швейцарія) оголосив переможців. Обидва українські фільми, які були відібрані до конкурсних програм фестивалю, отримали нагороди журі. Тріумфатором з уваги глядачів та кінокритиків став українсько-італійський фільм «Ізі», а фільм «Випуск’97» викликав справжній захват у Молодіжного журі фестивалю.

Створений за підтримки Державного агентства України з питань повнометражний фільм режисера Андреа Маньяні «Ізі» здобув премію незалежних швейцарських критиків Boccalino d’Oro у категорії «Кращий актор» (виконавець головної ролі Нікола Ночелла). Короткометражний фільм «Випуск 97» режисера Павла Острікова (продюсер Юрій Мінзянов) став найкращим короткометражним фільмом за версією Молодіжного журі фестивалю та отримав 1500 швейцарських франків від Департаменту освіти, культури і спорту кантону Тічино (Швейцарія).

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, який спеціально приїхав у Локарно, щоб підтримати українських учасників, зазначив, що до кінця року в Україні відбудуться прем’єри 12-ти фільмів вітчизняного виробництва. Всі вони частково або повністю мали державну підтримку та фінансувалися за рахунок коштів державного бюджету України.

У Локарно драматична комедія «Ізі» мала надзвичайний глядацький успіх. Через безпрецедентні аншлаги, – квитки на прем’єру у залі на 3000 місць та два фестивальні покази по 500 місць розійшлися у рекордні строки, – програмна дирекція фестивалю була змушена організовувати додатковий показ, квитки на який так само було розпродано.

Один з десятків схвальних відгуків кінокритиків дав італійський корпункт всесвітньо відомого журналу Rolling Stones: «Ізі – це дорогоцінний камінь: талант акторів виявляється не очевидно, а тонко і витончено; глибокий фільм» (Борис Солаццо, Rolling Stones)

У рамках кінофестивалю відбувся також спеціальний показ військової драми «Іній» (Frost) режисера Шарунаса Бартаса. Стрічку було створено в копродукції Литви, Франції, Польщі за підтримки Держкіно України. Світова прем’єра «Інію» відбулася в програмі Каннського міжнародного кінофестивалю «Двотижневик режисерів», а національна – у рамках 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

Міжнародний кінофестиваль в Локарно вважається четвертим по важливості – після Канн, Венеції та Берліну – європейським кінофестивалем. Режисери, актори та інші члени знімальних груп фільмів «Випуск ’97» та «Ізі» отримали можливість відвідати фестиваль і взяти участь в його роботі завдяки всеукраїнському благодійному Фонду Ігоря Янковського спільно з Громадською організацією «Ініціатива заради майбутнього» за підтримки Держкіно України.

Довідково:

Стрічка «Ізі», що є поєднанням драми, трилеру і комедії, розповідає про пригоди в українських Карпатах депресивного 40-річного італійця Ісідоро, колишнього красеня й успішного пілота, а тепер змушеного допомагати братові-невдасі доправити до України труну із трагічно загиблим українським заробітчанином.

Копродукційний проект фільму «Ізі» став одним із переможців Четвертого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку в обсязі 20% від загальної кошторисної вартості фільму. Бюджет стрічки склав 1 мільйон 200 тисяч євро, виробництвом займалася займалися продюсери Олег Щербина та Юлія Чернявська з компанії Fresh Production. Українська сторона забезпечила 58% загального кошторису картини, Італія – 42%. Від Італії фінансування здійснили Міністерство культури Італії та регіональний аудіовізуальний фонд Фріулі-Венеція-Джулія, працювали над фільмом компанії Bartlebyfilm та Pilgrim Film.

 У широкий прокат України фільм «Ізі» вийде з 14 вересня 2017 року.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь