Українські стрічки лідирують в прокаті

27/12/2020

Стрічка “Юкі” стала найкасовішим документальним фільмом за історію українського кінопрокату. У ній йдеться про видатних хокеїстів українського походження, зокрема Вейн Ґретцкі та Террі Савчук.

Фільм зібрав у прокаті 446 674 грн.

“Це справжня перемога. Попри ситуацію в країні, небажання деяких кінотеатрів та мереж продовжувати картину на другий прокатний тиждень, пандемію коронавірусу та загальне ставлення до документального кіно – it’s absolutely fucking great”, – написав у Facebook режисер Володимир Мула.

Також українське фентезі “Казка старого мельника” очолило кінопрокат серед дитячої аудиторії. Випередили “Гаррі Поттер і принц-полукровка” та “Пітер Пен і Аліса в країні чудес” з Анджеліною Джолі.

Проте поступились фільмам “Афера по-голлівудськи” та “Чудо-жінка: 1984”. Останньому виділили в 4 рази більше сеансів, має більші виробничі та промо-бюджети.

Ролі “Казки старого мельника” виконували: Ада Роговцева, Ірма Вітовська, Олеся Жураківська, Анна Кошмал, Наталія Сумська, Гарік Бірча, Остап Ступка, Валентин Томусяк, Володимир Горянський, Анатолій Хостікоєв та інші.

У прокат вийшов комедійний бойовик “Безславні кріпаки”. Самурай випадково потрапляє на територію України, знайомиться з молодим Шевченком. Вирішує навчити прийомам традиційних японських бойових мистецтв. Разом герої починають боротися за свободу українського народу, за сюжетом.

“Я міг би зробити, щоб Шевченко вбивав усіх катаною і омивався кров’ю ворогів. Малював би нею картини. Тобто це було б більш радикальне, експлуатаційне кіно у стилі Роберта Родріґеса. Але ми не пішли настільки далеко, – каже режисер Роман Перфільєв. – На екрані гіперболізований образ, але не карикатурний. Ми хотіли трохи похуліганити, але не забувати, щоб Шевченко сприймався як людина. Тому кохає, має почуття гумору, зазнає лупцювань від людей пана. Це не Мачете, який безупинно ріже всіх наліво і направо”.

Надихався стрічкою “Джанґо вільний” Квентіна Тарантіно, творчістю Акіри Куросави, фільмами про східні бойові мистецтва.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь