Українські книги визнали найкращими в світі

25/10/2016

Українські видання отримали премії на книжковому ярмарку в Німеччині, але ринок продовжує падіння

У Німеччині завершився 68-й Франкфуртський книжковий ярмарок, який вважається одним з найбільших і найважливіших подій в світі книговидання. Українські видавці повернуться додому не з порожніми руками – наші книги визнані найкращими в світі в декількох номінаціях!

Так, перемогу в конкурсі на найкращу обкладинку отримала книга “Джордж і таємний ключ до Всесвіту” Стівена і Люсі Хокінгів – вона обійшла 10 000 книг із 50 країн світу! Намалювали найкрасивішу обкладинку львівські художники Романа Романишин та Андрій Лесів, а саму книгу видали в “Видавництво Старого Лева”. Родзинкою обкладинки стало те, що деякі елементи малюнка приховані під срібною плівкою, і якщо їх потерти монетою, то з’явиться зображення планет і обличчя космонавта. Крім того, ще дві українські книги – “Хто росте у парку” Катерини Михалициної з ілюстраціями Оксани Були і “Вітер з-під сонця” Оксани Лущевської – увійшли до списку найкращих дитячих та підліткових книг “Білі ворони-2016”, який щорічно складає Мюнхенська бібліотека для дітей. Укладачі рейтингу особливо відзначили першу книжку, заявивши, що це “прекрасна маленька історія і винятковий довідник рослин для маленьких читачів, з яким точно не буде нудно. Цю книгу, без сумнівів, потрібно покласти до рюкзака перед наступною екскурсією до парки чи до лісу”.

А ось каталог найкрасивіших книг світу Stiftung Buchkunst 2016 року поповнився ще кількома виданннями з України, серед яких виявилися “Шептицький: від А до Я” авторства Галини Терещук і Оксани Думанської, “Чоловіки, жінки і діти” Юлії Мусаківської, “Ташенька і кактус” Слави Шульца і “Кайдашева сім’я” Івана Нечуя-Левицького з художнім оформленням Лери Схемки.

Незважаючи на те, що українці завойовують престижні премії за кордоном, книжковий ринок України продовжує падіння вже шостий рік поспіль. “До кінця року ми зможемо побачити точну статистику, коли будуть цифри без урахування підручників за держзамовленням. Треба сказати, що значну частку на нашому слабкому ринку займає навчальна література. Наприклад, минулого року падіння становило 20%. Це означає, що 2015-го українські видавництва надрукували близько 36 млн книг, а це менше однієї книги на душу населення”, – пояснює “Сегодня” директор харківського видавництва “Фоліо” Олександр Красовицький.

Джерело: ukr.segodnya.ua

 

No Comments

Залишити відповідь