Українське завжди в тренді: як створюють візерунки на тканині за давньою технікою

16/06/2020

Модельєр-початківець із Кропивницького Костянтин Данильченко опанував старовинну техніку оздоблення тканини вибійкою. Звичайне хобі швидко переросло в професійну справу, тепер вчить ремеслу й інших.

Мистецтво вибійки

В Україні мистецтво вибійки зародилось у 9 столітті. Вибиванками, або їх ще називають мальованками, займалися переважно мандрівні майстри. Ця техніка полягає у нанесенні фарбою візерунку на полотно за допомогою спеціальних різьблених штампів.

Вишивати – довго, а купити якусь оздоблену тканину може бути дорого. А так можна дати тканину, яка є, і майстер зробить на ній якусь красу, орнамент, візерунок,
– розповів майстер Костянтин Данильченко.

Хлопець наносить візерунки на хустки переважно акриловими фарбами. Тканина підійде будь-яка. Але майстер радить не економити та обирати натуральні матеріали. Оздоблення однієї хустки триває щонайменше 4 години.

Експерименти майстра

Робота майстра не обходиться без експериментів. Для декору хусток підбирає яскраві кольори та національні орнаменти.

“Коли робота виходить, мені потім цікаво спостерігати якісь закономірності, якісь нові цікаві деталі”, – поділився Данильченко.

Нині майстер досліджує, які орнаменти на вибивках були притаманні саме для Кіровоградщини, аби відтворити його власноруч. Оздоблена хустка коштує приблизно 300 гривень. З дбайливим доглядом вона служитиме роками та стане невід’ємним аксесуаром у гардеробі модників.

Джерело: 24tv.ua

No Comments

Залишити відповідь