Українська стрічка “Атлантида” претендує на найвищу нагороду Венеційського кінофестивалю

05/09/2019

4 вересня на 76-му Венеційському кінофестивалі відбулася прем’єра кінострічки “Атлантида” Валентина Васяновича. Фільм – про війну та її наслідки – після 2025 року

Про це повідомляє Еспресо.TV.

«Атлантида» – це смілива арт-хаузна стрічка, участь у якій взяли лише непрофесійні актори – ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ і навіть судмедексперти.

null

Творча група кінострічки «Атлантида» на Венеційському кінофестивалі на чолі з Валентином Васяновичем, голова Держкіно Пилип Іллєнко (2014-2019), представники фонду Олександра Петровського «Солідарність» із м. Дніпро

«Це антиутопія. Про результати війни з Росією. Зрозуміло, ми виграли, але отримали повністю непридатну для життя територію. Головний герой повертається з війни додому. Заводи закриті, інфраструктура знищена, вода отруєна. Він хоче залишитися там і шукає мотивацію, яка його утримає на цій території. Кінець умовно щасливий і дає надію», – розповів режисер стрічки Валентин Васянович.

null

Валентин Васянович, фото: Julia Sinkevych / Facebook

Виробництво фільму підтримала не лише Державна агенція з питань кіно, але й фонд Олександра Петровського «Солідарність».

Цей фільм ставить перед світом питання: ЩО БУДЕ після закінчення війни на Донбасі?

Водночас цей фільм представляє нові тенденції у розвитку світового кінематографа. Що й оцінило високе журі Венеційського кінофестивалю, запросивши стрічку для участі в основному конкурсі, – зауважила на прес-конференції в Венеції на острові Лідо представниця фонду Аліна Петровська. – Ми віримо, що фільм стане класикою нового українського кіно. Бо виконаний на найвищому мистецькому рівні.

null

Представниця фонду Олександра Петровського «Солідарність» Аліна Петровська на прес-пойнті,  Венеційський кінофестиваль

Ми хочемо показати Європі не картинку війни, а обличчя героїв, які проходять індивідуальний шлях у боротьбі за свою любов, за своє нове життя, у боротьбі за свою пам’ять з якої вже ніхто не забере нашого 5-річного досвіду боротьби за Україну”.

null
Анжеліка, Анжеліка й Аліна Петровські.  Венеційський кінофестиваль.

Результати конкурсної програми 76 Венеційського кінофестивалю стануть відомі наступного тижня. Але вже зараз можна сказати про черговий прорив повноформатного українського кіно на міжнародний ринок. При чому – у трійку кінофестивалів класу А – Венеційське Бієннале.

Венеційський міжнародний кінофестиваль — найстаріший кінофестиваль у світі. Проводиться щорічно у вересні на острові Лідо. Головний приз — «Золотий лев».

null

Творча група кінострічки «Атлантида» під час презентації, Венеційський кінофестиваль

«Горизонти» (Orizzonti) є другою за значущістю програмою Венеційського кінофестивалю і проводиться паралельно з головним конкурсом. До участі у цій секції відбирають художні та документальні фільми, які представляють нові тенденції у розвитку світового кінематографа.

Джерело: ukrinform.ua

No Comments

Залишити відповідь