Українська художниця прославилася в світі глобусами, розписаними в стилі “петриківки”

02/04/2019

Петриківка – невелике селище в Дніпропетровській області України, де зародилася оригінальна народна техніка розпису. Художниця Анна Львова помістила її в абсолютно новий контекст: замість посуду та стін вона розписує глобуси, використовуючи яскраві фарби й екзотичні образи. Транслюючи процес роботи в соцмережах, українка дає можливість захопитися “петриківкою” людям з усього світу.

“На даний момент я займаюся декоративним розписом глобусів на основі петриківського розпису. “Петриківка” красива не тільки в готовому виробі. Потрібно показувати і сам процес створення, тому що він чарівливий і магічний”, – розповідає художниця, майстриня сучасної петриківського розпису Анна Львова.

Наша героїня належить до покоління сучасних митців, які максимально відкриті публіці. За процесом створення її глобусів на основі традиційної української розпису можна спостерігати онлайн як у прискореному, так і в реальному часі. Охочих – сотні тисяч.

“Я вважаю, що за петриківським розписом дуже приємно спостерігати – який мазок і як малюється, тому що це візуально розслабляє та має терапевтичний ефект“, – зазначає художниця.

Ідея розписувати саме глобуси народилася кілька років тому з дуже особистих переживань. Одного разу Анні трапилися два страшних відеоролики. Один – з обстрілами українського Донецька, інший – з бомбардуванням сирійського Алеппо.

“Я у своєму ліжку (живу в Києві), мені начебто добре, тепло, розумію, що зараз піду поснідаю, і раптом я дивлюся на людей, які залишаються без будинку, за крок від смерті. Виникло те ж почуття, що й на Майдані – я поїхала туди, тому що так мені було комфортніше, я відчувала свої дії. А тут ти просто бездіяльна, тож від цього тобі ще гірше. Мені захотілося створити свій хороший світ”, – говорить Анна.

Звернення до “петриківки” виявилося природним. Квіти – це символ миру в культурі хіпі, ними можна покрити всю земну кулю, тобто глобус. Художниця, яка нічого не могла вдіяти з недосконалістю світу, вирішила зробити його яскравим і привітним за допомогою традиційного українського розпису. Так почалася серія глобусів, яку майстер продовжує й нині.

Набір образотворчих засобів у петриківського розпису вельми обмежений. Як правило, це квітиплоди і птахи. Колірна палітра теж давно склалася. Після того як Анна освоїла “петриківку” на достатньому рівні, вона відчула, що їй тісно в цих рамках. Тим більше, що подорожі постійно підкидали художниці неординарні ідеї.

“Відвідавши Таїланд, я була дуже здивована. У них є дракони нага, які відрізняються від класичних – японських, китайських. У петриківському розписі ми малюємо птахів, а мені захотілося намалювати дракона”, – згадує майстер.

Після подорожі до теплої країни Анні хочеться зобразити на новому глобусі характерні тропічні квіти або плоди, які не зустрінеш в українських широтах.

Великий глобус із хорошою деталізацією Анна може малювати чотири-п’ять днів – з перервами тільки на сон та їжу. Але закінчена робота – це тільки півсправи для художниці, яка розраховує на популярність у мережах. Майстер переконана, що правильна подача грає тут основну роль. Ще перед тим як братися за пензель, потрібно вибрати правильний ракурс камери, виставити світло, а потім – добре змонтувати відзнятий матеріал, якщо це не пряма трансляція.

Одного разу Анна спробувала доповнювати зображення на папері або глобусі малюнками на руці, причому тими ж фарбами. Це привело майстра до ідеї зробити більш масштабний боді-арт на моделі з тією ж петриківською технікою.

На початку 2019-го минув лише рік із того моменту, як Анна Львова стала просувати свою “петриківку” на незвичайних предметах. Глобуси вже розійшлися майже усією земною кулею.

Джерело: uatv.ua

No Comments

Залишити відповідь