Українки в Америці популяризують український етнічний одяг

14/06/2021

Українки Сан-Антоніо (друге за величиною місто в Техасі та сьоме за величиною місто в США) створили етнокалендар, у якому показали 12 автентичних строїв із різних куточків України. Це вишиванки й головні убори. Моделями погодилися бути представники української діаспори.

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомив «Голос Америки».

Збереженням і популяризацією української спадщини займається група місцевих іммігрантів з України. Під час карантину у них виникла ідея продемонструвати красу етнічного українського одягу кінця 19 – початку 20-го століття.

«Ми для себе вкотре підтвердили гіпотезу – наскільки українці мало знають свою власну культуру. Знання настільки поверхневе, що коли говориш фразу «народний одяг» в уяві середньостатистичного українця, одразу постають шаровари й вишиванки, густо покриті маками. Хоча, як відомо, ані сорочка як елемент народного одягу, ані мак як елемент вишивки, Україні непритаманні», – розповіла співорганізаторка фотопроєкту Олена Ґарсія.

Тож українки вирішили показати всю велич українського одягу й створити етнокалендар. Використовували автентичний одяг з українських експедицій. Його колекціонери викуповували на аукціонах для приватних колекцій.

«Проєкт став настільки успішним, що українці Сан-Антоніо визначилися створити ще один календар та присвятити його випуск до дня незалежності України. Цього разу вже покажуть двадцять строїв» – йдеться в повідомленні.

Джерело: donpatriot.news

No Comments

Залишити відповідь