Україна звинуватила Росію в крадіжці історії і перекручуванні фактів

26/01/2020

Росія «краде чужу історію», а також «вбиває клин» у відносини України і Польщі, впевнений заступник голови українського МЗС Василь Боднар.

Дипломат також закликав польську владу об’єднатися з українською стороною, щоб спільними зусиллями протистояти маніпуляціям, які нібито проводить Москва, щоб «вдарити в спину Польщі».

«Росія «вбиває клин історії» між Києвом і Варшавою, а також «краде історію» у інших країн», — заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар. Про це він написав у своїй статті для інтернет-видання «Дзеркало тижня», закликавши також Польщу об’єднатися проти Москви.

«Росія здавна демонструє дар красти не тільки чужі території, але і чужу історію, як, наприклад, історію України-Русі», — вказує Боднар. При цьому він не уточнює, що саме мав на увазі під таким територіальним утворенням.

За його словами, Росія «приписує собі чужі перемоги» і «перекладає на інших відповідальність за злочини». Москва, в свою чергу, стверджує Боднар, намагається «маніпулювати історією, щоб в цей раз вдарити в спину Польщі». Мета Росії, упевнений український дипломат, — влаштувати розбрат серед європейських країн. Так, автор матеріалу впевнений, що Москва вдало користується спорами України і Польщі, коли вони починають з’ясовувати між собою питання спільної історії.

Боднар заявив, що українська сторона підтримує позицію польської влади в питанні початку Другої світової війни. Заступник голови МЗС України погодився з польським сеймом в тому, що до початку цього міжнародного конфлікту привели «два тодішніх тоталітарних режими — гітлерівська Німеччина і сталінський Радянський Союз».

Разом з тим він заявив, що спроби російських представників використовувати «історичну карту», ​​щоб порушити європейську і євроатлантичну єдність, не мають перспектив. На його думку, Польща і Україна, які стали об’єктами атак російської пропаганди, повинні об’єднатися і говорити в унісон.

«Спроби Росії протягом останніх років після початку російської агресії проти України — безпосередньо або за допомогою своїх агентів впливу і різних маніпулятивних технологій — вбити «клин історії» у відносини між нашими народами провалилися і не дозволили їх розробникам досягти поставленої мети. І не досягнуть, якщо ми і надалі будемо діяти спільно і довірливо», — заявив Боднар.

Джерело: newformat.info

No Comments

Залишити відповідь