Україна створила центр протидії російській пропаганді

22/03/2021

В Україні створили Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики, так званий центр протидії дезінформації і російській пропаганді. Його очолила журналістка Любов Цибульська.

Як раніше повідомляв міністр культури Олександр Ткаченко, центр відслідковуватиме фейки, викривлену інформацію і ворожу пропаганду. Також до завдань центру входить підвищення медіаграмотності українців, «щоб люди самі вчилися перевіряти інформацію, фільтрувати її, та відрізняти фейки від справжніх новин».

«Досвід України у виявленні та протидії дезінформації є унікальним. Переважно, це ініціативи громадського сектору. Я прагну посилювати голос громадянського суспільства і допомогти державі зі стратегічними комунікаціями – чіткими, зрозумілими та скоординованими. Окремим своїм завданням бачу постійне інформування не лише української, а й міжнародної спільноти про агресію Росії та роботу над посиленням санкцій проти агресора», – сказала Цибульська в п’ятницю, 19 березня, після призначення на посаду.

Презентація напрямків діяльності та програм Центру запланована на кінець березня.

Що відомо про Любов Цибульську

Любов Цибульська раніше працювала на низці українських телеканалів журналісткою, редакторкою, сценаристкою. Була радником зі стратегічних комунікацій начальника Генерального штабу ЗСУ, керівником пресслужби віцепрем’єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції.

Зараз Цибульська – керівниця Групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру. Серед основних напрямків її роботи – дослідження російської дезінформації, вивчення основних наративів російської пропаганди та механізмів їхнього впливу на аудиторії, вивчення російських інформаційних операцій в Україні та на Заході. Також вона є радницею з протидії інформаційним загрозам міністра закордонних справ України Дмитри Кулеби.

Джерело: zaxid.net

No Comments

Залишити відповідь