Україна повернулась у боротьбу за “Оскар”

13/08/2016

Американська кіноакадемія затвердила склад Українського оскарівського комітету. У Держкіно повідомили: заявки претендентів на премію “Оскар” прийматимуть до 29 серпня.

“Як виявилось, наш відбірковий комітет понад рік очікував на схвалення з банальної причини – американські експерти ніяк не могли зібратись і ухвалити це рішення, – розповідає кінокритик Дмитро Десятерик, член Міжнародної асоціації преси FIPRESCI та Оскарівського комітету України. – Тепер ми маємо, нарешті, наділений повноваженнями, незаангажований комітет, котрий унеможливить такі скандали, як той, що стався 2014 року. Тоді замість фільму Мирослава Слабошпицького “Плем’я” на премію висунули “Поводир” Олеся Саніна, з виробництвом якого були пов’язані, щонайменше, двоє членів комітету. Зараз ризик корупції – нульовий, а склад журі – фаховіший.

Для мене особисто робота в оскарівському комітеті означає можливість реально впливати на кінопроцеси в Україні, що, насправді, дуже важливо”.

2015 року після виходу 4 членів комітет перейшов під керівництво Національної спілки кінематографістів України. На постійній основі орган працював з 2011 року. До цього українських претендентів на “Оскар” висувало Міністерство культури.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь