Україна пам’ятає: загиблих патріотів Майдану згадають в Українському Домі

20/02/2018

Урочисті заходи, присвячені 4-им роковинам розстрілів беззбройних патріотів на Майдані Незалежності, тривають.

20 лютого Український Дім запрошує на вечір-присвяту “Відданим сотням України”. Небайдужі громадяни ушанують пам’ять загиблих за Революцію Гідності.

Ініціатори заходу – дружина Героя Небесної Сотні Віктора Швеця Тамара Швець та співачка Руслана Лоцман.

Я йому сказала, що на Майдані страшне, дітей розстрілюють, а ми вдома сидимо. Почав збиратися. Іти з ним заборонив,
— згадує Тамара Швець.

Удвох ходили на віче, приносили теплі речі, роздавали листівки. Та життя Віктора обірвалося 18 лютого через кульові поранення.

Відтоді жінка зробила чимало для збереження пам’яті загиблих під час Революції Гідності: заснувала громадську організацію “Об’єднання родин “Небесної Сотні”, організувала відзначення студентів медаллю “За любов та жертовність до України”, долучилася до облаштування скверу імені Героїв Небесної Сотні, щорічно організовує пам’ятні заходи.

Сьогодні вечір-присвята згуртує членів родин загиблих, військовиків, волонтерів та громадських активістів.

Співатимуть Народні артисти України Раїса Недашківська, Оксана Білозір та Валентина Ковальська, мистецькі колективи “Народна філармонія”, “Хорея козацька”, ансамбль атовців із Черкащини, дитячий гурт “Орелі”, барди й арт-волонтери.

Знову зберуться докупи, як і 4 роки тому, митці сцени Євромайдану Тарас Компаніченко, Руслана Лоцман, Володимир Гонський, Тетяна Школьна та Зиновій Медюх, знаний у наших колах як Зеник з Майдану.

25 листопада він разом зі студентським братством приїхав зі Стрия до Києва і долучився до революції. Керував чотою у братстві Кульчицького, був на нічній варті.

З 4 години ранку і до 6 години кожен день я виходив на сцену з гітарою. Зустрічав сонце. Рано дивився на метро, думав, чи вийдуть люди звідтам першим рейсом, чи ні, прийде на Майдан підтримка, чи ні. Дивишся: тик-тик-тик, пішли на Майдан. Козаки орієнтувались: “О, Зеник співає, значить коло п’ятої”,
— згадує Медюх.

Далі воював на Донбасі, а нині їздить на Схід співати авторських бойових пісень. Доки триває війна, відіграв 1000 концертів на передовій. Сьогодні Зиновій знову в Києві…

Захід триватиме з 16:00 до 19:00.

Вхід вільний. Жодної гривні за участь артисти не взяли.

Джерело: 24 канал

No Comments

Залишити відповідь