УКФ започаткував премію, що відзначатиме найкращі культурно-мистецькі проекти

14/03/2021

Український культурний фонд ухвалив рішення про створення нової ініціативи – започаткування професійної премії у сфері культури. Про це повідомляє ucf.in.ua.

Премія визначатиме найкращі проекти, що були підтримані УКФ попереднього року, й сприятиме їхній додатковій популяризації. 

26 березня, за підтримки Zagoriy Foundation, відбудеться церемонія онлайн-нагородження переможців – найкращих проектів 2020 року у наступних номінаціях:

 • Проєкт року в сфері інклюзивного мистецтва
 • Проєкт року в секторі візуального мистецтва
 • Проєкт року в секторі аудіального мистецтва
 • Проєкт року в секторі аудіовізуального мистецтва
 • Проєкт року в секторі дизайну та моди
 • Проєкт року в секторі перформативного та сценічного мистецтва
 • Проєкт року в секторі культурної спадщини
 • Проєкт року в секторі літератури та видавничої справи
 • Проєкт року в секторі культурних та креативних індустрій
 • Цифровий проєкт року
 • Цифровий проєкт року (спеціальна номінація від Zagoriy Foundation)

Вибір переможців відбуватиметься у два етапи. Перший етап передбачає оцінювання всіх 277 проектів, реалізованих за підтримки УКФ у 2020 році, на основі результатів їх реалізації, та формування коротких списків. Його здійснює комісія, сформована зі співробітників та експертів УКФ. Під час другого етапу спеціальне журі з коротких списків здійснює вибір одного переможця в кожній номінації за розробленою методикою оцінювання. До складу спеціального журі Премії УКФ увійшли:

Анна Бубнова, керівниця мистецьких програм Британської Ради в Україні, Олеся Залуська, заступниця Керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Світлана Фоменко, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції, Зураб Аласанія, голова правління ПАТ “НСТУ”, Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті, Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту, Тетяна Терен, віце-президентка українського ПЕН-центру, Олександра Кольцова, співачка і авторка пісень групи «Крихітка», медіаменеджерка, редакторка, Ірина Батуревич, начальниця аналітичного відділу Українського інституту книги, Олег Вергеліс, театральний критик, редактор відділу культури тижневика «Дзеркало тижня».

«У межах своєї діяльності ми хотіли би створити цикл ініціатив, що дадуть змогу не лише інвестувати у розвиток культури фінансово, але й освітньо та комунікаційно. Тому переконані, що Премія УКФ дасть можливість підсилити не лише підтримку створення якісного культурного продукту, але й промоцію найкращих проектів в Україні, що вже були успішно реалізовані», – зазначає в.о. виконавчого директора УКФ Юлія Федів.

«Ефективність – це вміння не здатися обставинам, а змінитися під їх тиском на краще. Приємно спостерігати, як чудові проєкти еволюціонували на вимогу часу, і тепер ефективно існують онлайн — це стосується і благодійних, і культурних ініціатив. У сучасному світі цифрова інформація має більше шансів не загубитися у часі. Тому раді вручити премію саме у номінації «Цифровий проєкт року», – коментує Директорка Zagoriy Foundation Євгенія Мазуренко.

Джерело: litgazeta.com.ua

No Comments

Залишити відповідь