«Ухвалення змін до Закону «Про гастрольні заходи в Україні» – це ще один крок проти гібридної російської агресії»

10/10/2017

Парламент ухвалив проект Закону про внесення змін до Закону України «Про гастрольні заходи в Україні» (щодо особливостей організації та проведення гастрольних заходів в Україні за участі громадян країни-агресора) (№6682) – за основу та в цілому. За проголосували 232 депутати.
Під час обговореннязаконопроекту у Верховній Раді Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко наголосив: «Цей важливий Закон дозволить унормувати не питання музики, концертів чи фестивалів, це Закон про гібридну війну Росії проти України. В ньому внесені зміни до чотирьох статей і вводиться нова стаття. Цей закон розроблено спільно урядовцями і депутатами».
Потреба змін до Закону про гастролі зараз гостра, оскільки, за словами В. Кириленка, почастішали випадки, коли російські гастролери виступають в окупованому Криму, незаконно перетнувши кордон України, а за декілька днів виступають в інших містах України. Це відбувається тому,що організатори гастролей не несуть жодної відповідальності за тих, кого запрошуютьіз Росії.
Згідно з новими правилами, мінімум як за 30 днів організатори повинні попереджати СБУ про приїзд  виконавця, щоб вона перевірила всю інформацію стосовно запрошеного в Україну артиста.Служба безпеки України протягом 10 днів з моменту одержання запиту розглядає та надає організатору гастрольного заходу відповідь про наявність або відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни-агресора до участі у зазначеному гастрольному заході. Після отримання відповіді від Служби безпеки України про відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни-агресора до участі у зазначеному гастрольному заході організатор укладає договір із відповідним гастролером.
«Таким чином усунеться проблема, коли українським правоохоронцям доводитися виловлювати вже постфактум російських виконавців-порушників» – зазначив В.Кириленко.
Організатор гастрольного заходу, який порушив вимоги статей 3 та 4 цього Закону несе адміністративно-господарську відповідальність у формі штрафу в розмірі від п’ятдесяти до ста мінімальних заробітних плат.

Прес-служба В’ячеслава Кириленка

Фото: telegraf.com.ua

Джерело: cultua.media

No Comments

Залишити відповідь