«UA:Перший» і «Культура» покажуть прем’єру фільму «Примара Бабиного Яру»

16/09/2016

Про це повідомляє Держкомтелерадіо.

«Фільм створено за підтримки Держкомтелерадіо відповідно до плану заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України, до 75-роковин  трагедії Бабиного Яру», – йдеться у повідомленні.

Над стрічкою працювали: автор і режисер Тетяна Баришпол, оператор Ігор Приміський, режисер монтажу Сергій Байдецький.

Фільм ґрунтується  на  свідченнях істориків,  письменників, видатних діячів. У ньому використані архівні фото та відео документи, зазначають у Держкомтелерадіо.

Події та архівні документи коментують краєзнавець, автор численних книг про Київ Дмитро Малаков, відомий громадський діяч, правозахисник Семен Глузман, директор Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного Владислав Берковський.

У документальному фільмі є постановочні сцени з книги Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр». У ній грають заслужений актор України Микола Олійник і студент Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого Борис Савенко.

Творчий директор телевізійного каналу «Культура» та режисер Тетяна Баришпол розповіла, що провела опитування киян про те, що вони знають трагедію Бабиного Яру. Люди розповідали лише про масові розстріли євреїв 29, 30 вересня. «А те, що там 102 дні у кожному приярку гриміли постріли, що там були  розстріляні тисячі військовополонених, циган, ОУНівців, майже ніхто не знає. Бабин Яр – це трагедія всього Києва, всього українського народу. Саме про це і є наш фільм», – зазначила Тетяна Баришпол.

Джерело: stv.mediasapiens.ua

No Comments

Залишити відповідь