У Яремче відбувся Перший відкритий Гуцульський карнавал

28/07/2019

У цю суботу, 27 липня, у Яремче відсвяткували День міста. На честь цього свята тут організували Перший відкритий гуцульський карнавал. Учасники мали зробити платформу, обов’язковою умовою для якої була наявність гуцульської символіки та демонстрація місцевих традицій. Колона з учасниками протягом години презентувала свої таланти гостям свята. Усього святкових платформ було шість, проте демонстрували їх більше сотні учасників.

У заході взяли участь не тільки творчі колективи з Яремче, але й з навколишніх сіл: Микуличина та Яблуниці, а також колективи установ Яремчі, наприклад, дитячого санаторію «Прикарпатський» та відділення швидкої допомоги.

Практично усі учасники вдягнулися у традиційний український одяг – вишиванки, а супроводжувалося свято грою традиційних гуцульських троїстих музик.

Усі, хто брав участь у конкурсі платформ, підійшли до цього дуже творчо. Так, можна було побачити платформу з лопатями від гвинтокрила, а також найбільший в Україні джип, зібраний одразу з трьох машин. У ньому одночасно можуть розміститися 11 людей.

За словами автора карнавалу, місцевого підприємця Івана Гаврона, захід припав до душі не тільки місцевим мешканцям та туристам, але й іноземцям.

“Ми показали, шо українці вміють танцювати і карнавалити. Я мав розмову з туристами з Польщі, то їм настільки сподобався наш карнавал, що вони хочуть зробити щось подібне у Польщі. Ну, і ми, звичайно, будемо продовжувати започатковану традицію і у наступному році знову проведемо Гуцульский карнавал, який стане ще масштабнішим”, – говорить він.

Переможцем карнавальної ходи стала платформа санаторію «Прикарпатський». У її презентації взяли участь понад близько 30 дітей, вдягнених у вишиванки. Діти пройшлися по місту-курорту Яремче у костюмах та виконали українські пісні.

Джерело: unian.ua

No Comments

Залишити відповідь