У Вінниці відкрилася виставка про історію українського війська

04/12/2020

20 інформаційних стендів про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення презентували сьогодні у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Виставка «Воїни. Історія українського війська», яку розробив Український інститут національної пам’яті, дає можливість зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Усі представлені світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви. Такої узагальненої експозиції про військові формування України у Вінниці ще не було, відзначила під час відкриття директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька.

«Це абсолютно новий погляд на історію українського війська. Вже зараз я бачу, що виставка стане «аперитивом» до експозиції зброї, яку ми чекаємо від Національного музею історії України вже у наступному році. І ці постери стануть доповненням до предметної бази зразків зброї, яка буде розгорнута у двох великих виставкових залах, – розповідає Катерина Висоцька. – Взагалі про історію українського війська дуже мало ілюстрацій. І свого часу, коли ми наповнювали тематичні експозиції, то було досить важко презентувати, як виглядали наші воїни у різні епохи. Тепер, я сподіваюся, що таких виставок буде більше. І приємно, що ця виставка стане доступною у електронному варіанті, що дозволить нам роздрукувати постери і подарувати їх нашим філіям у області. Адже експозицію мають побачити і жителі сіл та містечок Вінниччини».

Як уточнив начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Богдан Галайко, у проєкті, крім фотографів і дизайнерів, були задіяні військові реконструктори, які, власне, і виступили головними героями виставки, представивши різні військові однострої. До комплекту постерів додається брошура, у якій розповідається про тактику, склад війська, особливості військової справи в різні періоди української історії.

«До проєкту долучилося чимало людей, які робили фото, фотографувалися, писали тексти і все це оформлювали, бо систематизувати і представити цю історію у доступній формі було досить важливо, – відзначив Богдан Галайко. – Адже з початку активної фази новітньої російсько-української війни у 2014 році, українське військо розпочало своє відродження, яке супроводжується історичною тяглістю до військових традицій часів визвольних змагань та інших славетних сторінок боротьби за Українську державність. Про доблесть українських військових загонів добре знали у Європі і не раз нашому війську доводилося переможно обороняти європейські країни… Цією виставкою ми намагаємо розказати про українських військових, починаючи від ХІІІ століття і до сьогодення, презентувати їхні однострої, зброю, елементи українського національного однострою. І сьогодні наші військові формування, повертаючись до традицій, здобувають військові відзнаки, отримують звання і присвоєння імен своїх славних попередників».

Виставку «Воїни. Історія українського війська» представили до Дня Збройних сил України. Переглянути її можна у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Джерело: day.kyiv.ua

No Comments

Залишити відповідь