У Вінниці провели мистецький пленер «…від Малевича до Бенгсі»

13/07/2016

Фото Ігоря КАРЛИЦЬКОГО

У День Петра і Павла в музеї Михайла Коцюбинського провели мистецький пленер «…від Малевича до Бенгсі». Майже 20 митців з різних областей України писали картини-імпровізації, використовуючи не лише різні фарби, але й… каву та вино. Написані роботи організатори обіцяють найближчим часом презентувати у світлиці музею. А пленер художників-експериментаторів зробити традиційним для міста заходом.

«На фестиваль ми запросили відомих художників України та Вінниччини. Вхід вільний. Тому вінничани і гості міста мають нагоду ознайомитися з оригінальними художніми та авторськими техніками від гостей із Запоріжжя, Сімферополя, Івано-Франківська та інших міста, – розповідає директор музею Коцюбинського Федір Панчук. – Художники пишуть неординарні картини, тобто виражають свої почуття, думки, емоцій, при чому в різний спосіб. Хтось використовує тільки фарби, дехто вдається до експериментів. Є й такі митці, які не знаю, що малюють, бо все це велика імпровізація».

Не знав, якою буде його робота на фініші і Георгій Кожухар із Запоріжжя. Художник розповів, що дорогою до Вінниці думав про одне, а коли сів перед мольбертом у саду Михайла Коцюбинського, то на полотні почали з’являтися зовсім інші образи та елементи.

«Зараз це дівчина-вінничанка, яка разом зі своїм другом гуляє у місті. Але до фінального свистка все може змінитися. У цьому і перевага пленеру-фестивалю – пиши що і як хочеш. А в цьому саду скільки емоцій, що ідея ідею наздоганяє. Сам не знаю, якою буде моя робота у кінці дня. У цьому і є мистецький інтерес», – пояснює художник.

По-своєму до експерименту підійшов і вінницький художник Олександр Нікітюк. Замість фарб він намалював серію малюнків, використавши вино з бузини.

«Перед тим, як розпочати малювати слід обов’язково вино скуштувати. Воно має багатий смак і кольорову гамму, що приваблює художників, – каже Олександр. – Техніка використання одного кольору називається грізайль. Вона передбачає нашаровування різних відтінків. Здебільшого використовують сірий колір. Але ми сьогодні експериментуємо. Тому пейзажі будуть бузинкові».

По завершенні пленеру всі учасники отримали подяками за свої творчі експерименти.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця. Фото Ігоря КАРЛИЦЬКОГО

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь