У Вінниці презентували виставку портретів гетьманів України

09/10/2021

До Дня українського козацтва у молодіжному центрі «Квадрат» представили портретну галерею українських гетьманів, яку створила українська художниця вінницького походження Наталя Павлусенко. Проєкт «Герої козацької України» створений для поціновувачів українського козацтва та усіх, хто цікавиться історією рідної країни. У експозиції представлені портрети видатних діячів часів козаччини. Серед них Северин Наливайко, Петро Сагайдачний, Іван Сулима, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Іван Скоропадський, Іван Богун – загалом 14 живописних репродукцій.

Як відзначає заступник директора молодіжного центру «Квадрат» Андрій Мельничук, серію портретів «Герої козацької України» художниця створює вже понад 13 років. Аби як найточніше відтворити образ та зовнішній вигляд історичних фігур, під час написання полотен вона консультується з провідними істориками, реконструкторами та знавцями епохи козацтва. Відтак, кожна робота це не просто вигадана в уяві постать, чи образ, а справжній історичний портрет, який дає уявлення про те, як міг насправді виглядати той чи інший народний герой.

«До прикладу, вражаючим стало відкриття щодо портрету Петра Калнишевського пензля Наталі Павлусенко. Портрет вона написала ще у 2011 році, а в 2015 році на Соловках (Росія) відбулася ексгумація рештків Калнишевського та його канонізація. Коли російські вчені дослідили його череп, то він повністю збігся з портретом художниці. Це своєрідний дар. Ми чекаємо на авторку 12 жовтня, плануємо провести зустріч і кілька прямих ефірів на радіо та телебаченні», – розповідає Андрій Мельничук.

Виставки має на меті надихнути інших повірити в себе, а дітей – вчити історію і дізнаватися, якими були їхні пращури і які є поруч герої, щоб їм було на кого рівнятися. Відвідати експозицію «Квадраті» вінничани та гості міста матимуть можливість до 12 жовтня. Вхід – вільний. Після Вінниці виставку планують показати у кожній територіальній громаді області.

Джерело: day.kyiv.ua

No Comments

Залишити відповідь