У Вінниці плели вінки, їли вареники і співали купальських пісень

08/07/2016

Попри похмуру і подекуди дощову погоду вінничани і гості міста зібралися на Вишенському озері на святкування Івана Купала. На «Купальському пікніку», який організували активісти громадських організацій, кожен мав змогу взяти участь у майстер-класах тих умільців, чиї вироби припали йому до душі. Та найбільше охочих було поблизу локації, де вчили виплітати вінки з духмяних польових квітів, трав, колосків пшениці та верби. Користувалася популярністю і домашня варенична, де молоді і досвідчені господині показували, як слід ліпити, варити і навіть їсти справжні українські варенички у сметані.

«На тісто для вареників пішло 16 кілограм борошна. Відварили 10 кілограм картоплі та підготували 7 кілограм вишні. Тісто заготовили вдома. Розраховуємо наліпити щонайменше тисячу вареників, – розповідає координатор проектів громадської організації «Молодіжна академія креативу Катерина Заболотна. – Кожен, хто хоче скуштувати вареники мусить їх зліпити і зварити, тоді вони смакуватимуть по-особливому».

На майданчику біля озера діяли фотолокації, шалена лабораторія, творча майстерня «Розмалюй Вінницю», де діти створювали подарунки для міських парків. Вперше для широкого загалу працював нещодавно створений соціальний магазин «МістОк».

«Філософія нашого магазину в тому, щоб створити соціальне партнерство між людьми. Товар в магазині – це речі, які були у вжитку, але в гарному стані. Вони не потрібні більше власникові і він приніс їх у «МістОк». Ми їх сортуємо: 80 % віддаємо безкоштовно нужденним, а 20 % продаємо. Вилучені кошти витрачаємо на благодійність та нові проекти, необхідні місту, – розповідає керівник соціального магазину Олександра Лиса. – Таким чином ми будуємо «містки» між людьми, які мають що віддати, і мають бажання допомогти іншим».

«Купальський пікнік» плавно переріс у концерт. На сцені виступали народні колективи, вуличні музиканти та місцеві рок-гурти. Закінчилося святкування фаєр-шоу, традиційними купальськими забавами і піснями біля вогнища.

Джерело:day.kyiv.ua

No Comments

Залишити відповідь