У Вінниці кримські татари планують відкрити культурний центр

28/09/2016

На фото: Ескандер Анафієв та Іса Акаєв

Громадська організація «Ветан», яка займається питаннями популяризації культури та історії кримських татар, виступила з ініціативою створити кримськотатарський центр культурного обміну у Вінниці. Після кількох місяців пошуку підходящого приміщення, переговорів з владою, кримська громада отримала в оренду будівлю площею у 470 м². Тепер активісти шукають благодійників, які б допомогли відремонтувати приміщення, закупити меблі та необхідне устаткування для роботи закладу.

«Коли ми жили в Криму, то не знали, хто такі українці насправді. Після переїзду на Вінниччину, я зрозумів, що й українці не знають, хто такі кримські татари. З метою культурного обміну між громадами ми прагнемо створити центр, де відбуватимуться спільні мистецькі заходи, дискусії, круглі столи, проводитимуться курси з вивчення мов, традицій і звичаїв народів світу, – розповідає голова ГО «Ветан» Ескандер Анафієв. – Міська влада підтримала нашу ініціативу. Спершу погодилися виділити під центр 100 м², але коли дізналися про наші плани, подивилися проекти, то вирішили передати в оренду всю будівлю у три поверхи».

Комбат батальйону «Крим» Іса Акаєв, який приїхав спеціально на презентацію ініціативи, каже, що громада кримських татар вже зібрала необхідні кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації. Планують залучати й благодійників. Особливо сподіваються на підтримку представників діаспори кримських татар. Для них мають виготовити віртуальний проект майбутнього закладу та презентувати його в Інтернеті.

«Сподіваємося, зібрати кошти і за рік відремонтувати приміщення. Першочергово потрібно провести водогін, необхідні комунікації та перепланувати другий поверх під актову залу, – ділиться планами комбат. – Робитимемо все на совість – для себе, своїх і українських дітей. Адже головна наша мета – створити умови для того, щоб наші діти без проблем інтегрувалися в українське суспільство. Щоб вони спілкувалися з українськими однолітками, ходили в одну школу, мали спільні захоплення, шанували і знали кримськотатарські та українські традиції».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь