У Тульчині, що на Вінниччині, відкриють «Леонтович арт квартал»

26/01/2018

Міністерство культури України визначило переможців проекту «Малі міста – великі враження». Відповідне рішення з’явилося сьогодні, 26 січня, на урядовому порталі. У повідомленні йдеться, що шляхом проведення відкритого конкурсу експертна рада відібрала 8 зі 158 культурних стартапів, які пов’язані із культурною спадщиною. Серед переможців і проект «Леонтович арт квартал», який реалізовуватимуть Тульчинська ОТГ та ГО «Лабораторія актуальної творчості».

Координатор ініціативи Олександр Никитюк каже, що в рамках проекту буде створено 10 об’єктів монументального стінопису, які прикрасять будівлі вздовж вулиць міста. Відкриють арт квартал напередодні другого міжнародного фестивалю OPERAFEST TULCHYN.

«Проект пропонує організацію та проведення міжнародної мистецької резиденції, що складатиметься з трьох частин. Перша – передбачає створення монументальних пано на території мистецького кварталу, який визначено розмістити між будівлею музею-квартири Леонтовича, музичною школою, казармами Суворова і палацом Потоцьких. Результатом роботи резиденції буде 10 об’єктів стінопису, які будуть присвячені темі оперних театрів, – каже Олександр Никитюк. – Окрім цього, в рамках реалізації буде проведено конкурс на кращу скульптуру або просторовий об’єкт сучасного мистецтва присвячений мелодії «Щедрик», який композитор написав (чи за деякими версіями обробив) саме у Тульчині. Це фактично будуть мобільні інсталяції, які можна встановлювати у міському просторі як тимчасово, так і стаціонарно. Разом з тим ми плануємо провести університет-резиденцію для творчих людей. Тобто публічний лекторій, де можна буде дізнатися про сучасні напрямки у мистецтві. Особливо цікавими такі лекції, сподіваюся, стануть для студентів Тульчинського училища культури».

Третьою частиною проекту стане експозиційний просторовий проект світлових інсталяцій «Дивина» під керівництвом художниці Олени Шептицької. Всього в проекті резиденції мають працювати більше тридцяти художників з України та закордону.

Безпосередня реалізація проекту розпочнеться 15 квітня. На сьогодні координатори вже проведи дослідження території, визначили будівлі, на які наноситимуться малюнки, попередньо узгодили ескізи та сформували команду митців, які працюватимуть над втіленням усіх задумів. Роботи з реалізації планують завершити до 30 травня поточного року.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь