У Тернополі відбулася перший всеукраїнський фестиваль дитячого кіно

10/04/2017

Покази українських дитячих фільмів, телепередач, кастинги, майстер-класи, зйомки, цікаві зустрічі, флешмоби, презентації, а всього понад тридцять напрямків були представлені в програмі І-го Всеукраїнського фестивалю дитячого кіно, анімації і телебачення «КіноХвилька», який зорганізували в Тернополі.

Проект реалізували в рамках Програми національних обмінів за фінансування Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (США), за сприяння Тернопільської міської ради, Державного комітету з питань кіно України, Національної спілки кінематографістів, “Укранімафільму”. Організатори фестивалю — ГО “Творче об’єднання “КіноХвиля” і Громадська спілка “Асоціація регіонального розвитку та міжнародного співробітництва Тернопільщини “Стратегія успіху”.

Свято тривало з 7-го по 9-те квітня в «Палаці кіно» і в Українському домі «Перемога».  Діти від 4-х до 16-ти років мали змогу спробувати себе в ролях телеведучих, познайомилися з улюбленими героями телепередач тернопільських телеканалів — «Вечірня казка від Іриски і Барбариски» (ТТБ), «Телевітамінки» (ІНТБ), «Чарівний ключик» (ТV-4), понад 100 юних тернополян взяли участь в кастингу на ролі в повнометражному фільмі Анатолія Матешка «Гаврик». У рамках форуму також розписували писанки і виготовили шестиметрову Великодню листівку з привітаннями воїнам АТО. Як підпис — 400 кольорових відбитків дитячих пальчиків по довжині листівки. Відзняли також відеопривітання.

Підсумки фестивалю підбили сьогодні, 10-го квітня на прес-конференції в Тернопільській міській раді. «Запросили знакових гостей. І кияни були, і гості з Харкова, Черкаської області, також із Запоріжжя… Це ті люди, які мають певний досвід підготовки дитячих телевізійних передач, кінопродуктів, дитячої анімації. Для нас це було дуже важливо, оскільки за винятком анімаційної студії «Руда миша» в нас, як така, анімація представлена дуже бідно. З дитячим кіно ще складніша ситуація», — зокрема, зазначив засновник і керівник “Творчого об’єднання “КіноХвиля”, член Української кіноакадемії, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. Він також наголосив, що добрі напрацювання на Тернопільщині є лише в напрямку дитячих телепередач. Загалом у фестивальні дні на «КіноХвильці» побували більше півтисячі дітей.

Проте заходи були не тільки для них, а й для дорослих. Відбувалися панельні обговорення проблематики щодо створення якісного дитячого кіно і телепрограм, його вплив на становлення національної свідомості підростаючого покоління.

Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль. Фото Михайла УРБАНСЬКОГО

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь