У столиці презентували мистецький проект “Балада про Крути”

30/01/2018

З нагоди 100-річчя бою під Крутами на сцені Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка за сприяння Міністерства культури України відбулась презентація мистецького проекту «Балада про Крути» у постановці художнього керівника Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка Андрія Бакірова.

Міністр культури України Євген Нищук відзначив, що тема героїчного подвигу крутянтривалий час залишалася поза увагою як держави, так і суспільства. Саме тому дуже важливо про це говорити, а надто такими близькими людям засобами мистецтва.

Міністр культури також підкреслив значимість уваги молоді, курсантів-ліцеїстів та людей, які знають і шанують пам’ять юних захисників незалежності України.

«Ця вистава,  пам’ятні  заходи, які відбуваються впродовж цих днів по всій Україні – передусім адресовані вам,  це неймовірно романтична, героїчна, але правдива історія, що вже стала  легендою», – сказав Євген Нищук.

«Я глибоко переконаний, що в найкритичніший, найвідповідальніший момент, коли  буде потрібно, у нас завжди знайдуться, на нашій благословенній українській землі, ті відважні хлопці-герої, які готові пожертвувати найголовнішим за свободу, за рідну землю та українську  державу».

“Балада про Крути” є сценічною версією однойменного твору чернігівського літератора Анатолія Покришеня. У виставі задіяні понад 120  учасників – з Чернігівського театру ім. Т. Шевченка, обласного молодіжного театру, обласного дитячого (лялькового) театру ім. О.Довженка, академічного народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Постановка театралізованого дійства, з одного боку є документальним відображенням буремних історичних подій, що відбувалися в Україні у 1917-1918 роках, з іншого – натхненним реквієм мужності й самовідданості юних патріотів молодої Української держави, яке у сценічній формі відображає трагічну загибель юних захисників України.

У оформлені вистави використані документальні кадри реальних подій того часу, фотографії загиблих захисників незалежності України. Прототипом декорацій стали об’єкти Меморіального комплексу “Пам’яті героїв Крут”. Одяг, зброя та інший реквізит максимально наближені до реально існуючих у той історичний період.

Попередній благодійний показ творчої роботи «Балада про Крути» відбувся  у Чернігівському академічному облмуздрамтеатрі ім. Т.Г.Шевченка 28 січня, на який були запрошені керівництво області, активісти патріотичних громадських і волонтерських організацій.

«Безумовно це дуже важливо, адже ми пишемо нову українську історію. Це  наша нова українська героїка», – поділився своїм враженням один із глядач після перегляду вистави.

«Коли хлопці збиралися на Крути захищати Київ – багато людей відмовилось. Потім, коли зайшли більшовики, вони знищили всіх киян, які могли тримати в руках зброю. Те саме відбулось в Луганську і Донецьку, тож, в принципі, історію треба знати , пам’ятати та засвоювати  її уроки. Бо справжня історія  народу народжується тільки на могилах своїх Героїв», – говорить ще один відвідувач вистави.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь