У столиці для захисників України організували Великоднє свято – готували паски та писали писанки

10/04/2017

Сьогодні, 10 квітня  за ініціативи Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності співробітники музею разом з родинами героїв Небесної Сотні, ветеранами АТО та  відомими українськими мистецькими і громадськими діячами приготували та передали  воїнам-захисникам паски та писанки до Великоднього свята.

Учасниками акції, які допомагали пекти паски та писати писанки захисниками України, зокрема стали: Міністр культури Україна, народний артист України Євген Нищук; володар титулів «Найсильніша людина України» та «Найсильніша людина світу» Василь Вірастюк; митець, президент Мистецької агенції “Територія А”, радник Міністра культури України Анжеліка Рудницька; дружини  Героїв Небесної Сотні Юлія Цепун та Тамара Швець; ветеран АТО Сергій Фартовий та інші.

«Цей захід надзвичайно символічний, адже це повернення до наших  вікових традицій,  сповнене щирості та світла, передавання прадавнього символу до людей, над головами яких розриваються гармати та пролітають кулі. Там, на передовій дуже загострене відчуття цінності життя, тому кожен з бійців береже ці дарунки, немов святиню. Це є символ жаги до життя, символ бажання жити разом в мирі, символ любові та солідарності. З рештою, саме свято Великодня, через віру і любов, дарує воскресіння», – сказав учасник акції Міністр культури  Євген Нищук.

«Так збігається, що передача цих символів – це момент віри в те, що скоро настане те довгоочікуване воскресіння, перемога добра над злом. Важливо, що музейники  організовують напередодні Великодня такі заходи, та кожен у свій спосіб доносять стародавнє мистецтво писанкарства».

За давнім Великоднім звичаєм, знак пошани отримали і полеглі захисники Революції Гідності – 107 пасок і 107 писанок будуть покладені біля 107 портретів на Алеї Героїв Небесної Сотні.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь