В ефірі “Інформаційного дня” на “5 каналі” перший заступник голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова пояснила, для чого розробляли законопроект №9068 щодо посилення інформаційної безпеки та протидії державі-агресорові в інформаційній сфері і які штрафи загрожують медіа-порушникам.

“В Україні існує певна турбулентність стосовно достовірності й недостовірності тієї інформації, яка з’являється у ЗМІ – подекуди поширення мови ворожнечі; копіювання словникового запасу російської пропагандистської машини. Коли на українському телебаченні, яке проходить ліцензування в українській національній раді, використовує український державний радіочастотний ресурс, подекуди лунає те, що анексія Криму – це начебто нормально, на сході України триває “громадянська війна” чи внутрішній конфлікт, звичайно, це неприйнятно. Це робота, яка прямо суперечить національним інтересам України, і СБУ, І Національна рада (з питань телебачення та радіомовлення) нічого не можуть із цим вдіяти. І цим законопроектом №9068 ми даємо їм додатковий інструмент”, – зазначає Червакова.

Вона розповідає про те, яких штрафів коштуватиме українським телеканалам “руській мір” в ефірі.

За словами Червакової, законопроект посилається на ЗУ “Про особливості здійснення державної політики на тимчасово окупованих територіях України”.

“Там чітко прописано, що референдум у Криму був нелегітимним, суперечив нормам міжнародного права, що це не було жодне волевиявлення населення Криму (тим більше “вільне”). Ми говоримо, що жодних “ополченцев” на території Донецької та Луганської області немає, а це збройні формування Російської Федерації, які вдерлися незаконно на територію України”, – нагадала співрозмовниця.

Продовження розмови дивіться у відео:

Джерело: 5.ua