У серпні пройде фестиваль “Музика у старому Львові”

02/08/2019

Упродовж 15-31 серпня відбудеться VI Міжнародний музичний фестиваль “Музика у старому Львові”.

Організатори обіцяють понад 10 подій, “кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста”, повідомляє прес-служба філармонії.

Цьогоріч на фестивалі об’єднають і створять культурні містки на різних рівнях. Це стосується не лише формування масштабного мистецького простору у найрізноманітніших історичних локаціях міста, а й також проведення між двома сусідніми державами – Україною та Польщею. Цей задум втілять у проекті “102”, який відбудеться 25 серпня в прикордонному селищі Нижанковичі. Він отримав назву від гілки залізничної лінії, яка поєднує Нижанковичі та польський Перемишль.

Третьою ланкою фестивалю стане об’єднання у його межах найкращих українських колективів і музикантів зі Львова, Одеси та Києва, а також із Польщі та США.

13 серпня відбудеться передвідкриття фестивалю “Музика в старому Львові”, у якому прес-конференція заходу поєднається із оригінальним проектом “Нова квадромузична система”. Концерт відбудеться за участю Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова” (художній керівник – Сергій Бурко), на базі якого й сформувався фестиваль. На гостей очікуватиме цікава програма у не менш оригінальному акустичному вирішенні: публіка розташовуватиметься в центрі, а виконавці сформують 4 острівки навколо.

Разом із львівськими солістами “Віртуози Львова” 15 серпня у Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла також відкриють фестиваль, а 21 серпня витуплять у Кракові, де ще з 1976-го щорічно в серпні проводиться фестиваль-побратим під назвою “Музика в старому Кракові” (Muzyka w StarymKrakowie). За словами організаторів, співпраця із найстаршим польським фестивалем уже триває не один рік, що неабияк сприяє активному обміну досвідом і популяризації української музичної культури в Європі.

У програмі 6-го міжнародного фестивалю “Музика у старому Львові” на гостей очікують чимало подій. Серед них концерти органної музики за участі американської виконавиці Ґейл Арчер (16 серпня), провідної української органістки Олени Мацелюх (24 серпня) і польського органіста Владислава Шиманського (25 серпня); концерти барокової та класичної музики європейських й українських митців у цікавих виконавських втіленнях. Наприклад, проект “3+3” триватиме впродовж двох днів, 17 та 18 серпня. У фоє Львівської національної філармонії у виконанні Євгена Кострицького (скрипка) та Олени Жукової (клавесин) прозвучить повний цикл із шести Сонат для скрипки та клавесина Й.С. Баха, задля чого до Львова привезуть унікальний інструмент – клавесин нідерландського майстра, зроблений 1968-го як точна копія великого французького клавесина XVIII ст. і розписаний вручну.

Музика європейських та українських майстрів прозвучить також у виконанні ансамблю сопілкарів “Дудаліс”, Академічного інструментального ансамблю “Високий замок”, квінтету духових інструментів солістів Львівської опери, струнного квартету оркестру “Да Капо Україна” та ще багатьох інших.

Концерти відбудуться у знакових для міста локаціях: у фоє Львівської національної філармонії, Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла, Храмі святого Івана Хрестителя, Латинському кафедральному соборі тощо, до яких долучаться події типу open-air, прикордонне українське селище Нижанковичі та польське місто Краків. Чимало подій фестивалю будуть безкоштовними, тож відвідати їх зможуть усі охочі.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь