У Росії заборонили чотири збірки Дмитра Павличка

30/05/2016

700638_1_w_570Чотири збірки творів українського поета і громадського діяча Дмитра Павличка визнані експертом Інституту мовознавства російської Академії наук як антиросійські

Про це свідчать копії експертизи 24 книг, вилучених під час обшуку в Бібліотеці української літератури в Москві, які опублікував адвокат директора бібліотеки Наталії Шаріної Іван Павлов у Facebook.

На думку завідувача відділу психолінгвістики інституту РАН Євгена Тарасова, поетичні збірки Павличка “Пам’ять”, “Час: Поезії”, “Аутодафе: вірші, пісні, поеми” і “Потоп: Поезії”, “об’єднані духом українського націоналізму і ненависті до Росії”. Йдеться в Ракурс.

Такі висновки він робить з ужитку поетом на адресу РФ таких слів як “москалі”, “петровська орда”, “москальня”, “кремлівські паразити” і “кремлівські хрестоносці”.

Дісталося від критика навіть дитячому журналу “Барвінок”, в якому експерт знайшов екстремізм.Зокрема, у реченн і “- Вперед на укропов! — кричав невеликого росту москаль…” і у використанні слова “рашисти”.

“Окремо зазначається згадка участі російських військових в українському конфлікті, що, на думку експерта, не відповідає дійсності”, — написав адвокат Іван Павлов.

Джерело: http://gazeta.ua/articles/history/_u-rosiyi-zaboronili-chotiri-zbirki-dmitra-pavlichka/700638

No Comments

Залишити відповідь