У Росії перевіряють підручник через слова “Революція в Україні”

11/01/2018

Підручник “Історія Росії. Початок XX – початок XXI століття” Олега Волобуєва, Сергія Карпачова і Петра Романова відправили на перевірку через слова про Євромайдан в Києві.

У жовтні 2017 року під час засідання Державної думи член Ради федерації РФ в окупованому Криму Сергій Цеков процитував фразу з навчального посібника про окупацію Криму та Революцію гідності.

“Революція, що почалася в Києві, стала явищем міжнародної політики. На революційній хвилі виплеснула в іншому напрямку Кримський півострів, – сказав Цеков, – Як кривавий путч у Києві можна називати революцією? У мене як учасника “возз’єднання Криму з Росією” така оцінка викликає здивування, якщо не сказати обурення”.

“Це провокаційний запис, – заявила спікерка верхньої палати Валентина Матвієнко . – Комітет з освіти і науки РФ має вивчити розділи підручників історії, які присвячені приєднанню Криму. Оперативно вжити заходів, щоб все було написано коректно з юридичної, правової, політичної, громадянської, якої хочете точки зору. Міністерство освіти має негайно виправити ситуацію”.

При цьому, в підручнику стверджується, що окупація Криму – це відповіддь на “антиконституційний переворот” у Києві. Російські військові на півострові не втручалися в події, а РФ “зберегла мир” в Криму. Перевірку Російська академія наук повинна провести до 27 січня 2018 року.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь