У російському кліпі закатували козаків з мультсеріалу

08/02/2018

Російський гурт “Громика” випустив анімований ситиричний кліп на пісню “Доставити в Москву”. Героїв серіалу “Як козаки …” у відео катують і закидають до тюремної камери. На її стінах – написи суржиком.
У мальованому ролику жорстоко висміяли, що діється всередині Росії, і діяльність РФ по відношенню до інших країн, в тому числі до України. У кліпі є кадри, де ракета збиває пасажирський літак, і де танки їдуть серед житлових будинків.
Всі персонажі зображені карикатурно, в стилі ярмаркових малюнків художника Васі Ложкіна. Це опричники часів Івана Грозного, які з “березовими автоматами” нападають на все живе. Серед жертв – Петро I, Олександр Пушкін, письменник-дисидент Олександр Солженіцин, герой мультфільму про покемонів Пікачу.

Відео зняв мультиплікатор з Білорусі, використавши псевдонім Федор Лисий.
Він придумав і намалював ролик, потім надіслав його гурту “Громика” електронною поштою.

“Нашою першою реакцією було здивування, оскільки “Громиці” не близька естетика постмодернізму з його культом художньої вседозволеності і захопленням відвертим макабром. Однак, переглянувши відео “Доставити в Москву” кілька разів, ми вирішили, що це сильна робота, що має право на життя. Навіть якщо в пісні співається зовсім про інше”, – сказали учасники гурту.

Федір Лисий живе в Мінську і працює в індустрії комп’ютерних ігор. Створення кліпу зайняло у нього близько трьох місяців.

“Ролик має такий вигляд, оскільки мені не дає спокою одне питання: як так вийшло, що при всіх безмежних можливостях, які пропонує гармонія, людина вибирає хаос і божевілля? Ну не читають мами дітям казки про те, як добре обманювати, бути злим, битися, вбивати. У зв’язку з цим хочеться побажати всім чоловікам з автоматами з нашої планети, щоб вони скоріше зрозуміли: щоб припинити стріляти і почати будувати, треба припинити стріляти і почати будувати”, – сказав Федір.

Також розповів, як змінилося ставлення до відео учасників гурту “Громика”.

“У першому листі від музикантів було написано: “Спасибі за вашу роботу, але ми не дуже розуміємо, яке відношення все це невмотивоване насильство, мастурбація і дефекація мають до творчості “Громика”. В останньому листі, коли ми вже обговорювали дату релізу, були зовсім інші слова: “Так, це відео хочеться переглядати і показувати друзям”, – сказав Федір.

Гурт “Громика” створили у 2012-му в Петрозаводську (Росія, Республіка Карелія).
Свій стиль музиканти визначають як “важкий психоделічний твіст”. Колектив випустив три студійних альбоми, останній з яких – “Нашатир” (2017). Група виступала в Росії, Польщі, Білорусі, Норвегії та Естонії.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь