У Рівному за 24 години зняли фільм про бійця АТО

08/06/2017

Зняти фільм за 24 години, написати сценарій, який захотіли б купити, підготуватися до кастингу і, зрештою, потрапити в кіно… У Рівному завершився унікальний проект, у рамках якого всіх охочих абсолютно безкоштовно навчали кіномистецтву. Упродовж шести тижнів у місті відбувалися майстер-класи, які проводили знані режисери, сценаристи, оператори-постановники, продюсери та актори. Власне, мета проекту «Кіношкола у Рівному» полягала в тому, щоб створити комунікативний майданчик між професіоналами  та зацікавленими аматорами, розповів автор ідеї Віктор Булига. Цю ініціативу підтримала міська влада.

В результаті на творчих майстернях побували майже 100 слухачів. Серед них були і актори, і підприємці, і держслужбовці, і викладачі, і журналісти, і фотографи.

«Сьогодні Рівне вважається столицею фотографії, адже в місті проходить кілька міжнародних фотосалонів. І вони вже стали традицією. А все починалося з зусиль аматорів. Вони збиралися в центрі міста біля собору на лавочці. Фотографи-любителі багато їздили, вчилися, набиралися досвіду, експериментували. І на сьогодні Рівне втримує високі позиції в цій сфері. Водночас фото і кіно – схожі. Останнє, можливо, навіть більш цікаве, – коментує фотограф Олексій Потянок, який взяв участь у проекті. – «Кіношкола» стала хорошим поштовхом до розвитку. Завдяки цьому проекту відкриваються нові перспективи».

Учасниками майстер-класів були і школярі. Деякі з них вже мають власний кінодосвід. Так, одинадцятикласниця  Діана Горбатюк зняла фільм про видатного канадського юриста, який мав українське коріння, Джона Сопінку. Її роботу оцінило журі освітнього конкурсу, і в якості нагороди школярка отримала  можливість влітку поїхати в Канаду. А перед мандрівкою вона вирішила повчитися в «Кіношколі». Тим часом наймолодшим учасником проекту став 11-річний Ілля Романів. На майстер-класи він приходив із батьками, а на завершення навчання підготував власну роботу.

«Більшість занять у нас були теоретичними, але влаштовували і практикуми. Так, режисер Іван Сергієнко вчив знімати фільм за 24 години. Тож учасники «Кіношколи» визначилися з творчою групою, написали сценарій, вибрали акторів, режисера, операторів і взялися за роботу. Їх результатом стала короткометражка про бійця АТО, який повертається додому і дуже гостро відчуває самотність. А прийти до тями і «ожити» йому допомагає дитина, яка бачить його в парку. Це фільм, де немає реплік, де грає всього два актори. І один із них – Ростислав Шикула – доброволець, який був в АТО. Він також відвідував «Кіношколу», – розповідає автор проекту Віктор Булига. – Під час роботи над цією короткометражкою наш наймолодший слухач 11-річний Ілля, нікому нічого не сказавши, проводив власні зйомки. І в нього вийшов фільм про фільм».

Віктор Булига планує, що «Кіношкола у Рівному» матиме продовження і наступного року. Наразі ж, на його думку, важливо об’єднуватися, щоб створювати в місті свій кінопростір.

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь