У Рівному вперше відбудеться міжнародний кінофестиваль

03/08/2016

Фото надане автором

У Рівному влаштовують міжнародний кінофестиваль «Місто Мрії». Він триватиме упродовж п’яти днів – із 24 по 28 серпня. Кінодійство такого рівня у місті відбуватиметься вперше. Окрім переглядів фільмів, на учасників фесту чекають майстер-класи. Також організатори планують сформувати банк даних локацій Рівненщини, де можуть відбуватися кінозйомки. Насправді цікавих із цієї точки зору місцин в області чимало, переконують вони.

Загалом на фестиваль надійшло більше 200 робіт із 40 країн світу. В результаті у конкурсну програму відібрали 68 фільмів. Їх автори – жителі  Іспанії, Німеччини, Канади, США, Ізраїлю, Австралії, Кіпру та інших країн. Тим часом фестивальні роботи – різні за жанром. Серед них є як документальне, так і ігрове кіно, а також анімаційні фільми. Представлені і короткометражки, і повний метр. Однак у них є об’єднуюча тема. Всі ці роботи – про людей, які хочуть створити місто мрії.

«Конкретного рецепту, як саме це зробити, у фільмах не буде, однак кожен зможе знайти для себе щось своє, – переконує  директор Рівненського міжнародного кінофестивалю «Місто Мрії» Віктор Булига. – Взагалі відбирати роботи на конкурс було непросто. Я дивився один анімаційний фільм авторки з Канади і вагався. Зрештою, таки поставив плюс і написав кінематографістці, що її робота пройшла, і запитав, чи матиме вона можливість приїхати в Рівне у дні фестивалю. Відповідь надійшла дуже швидко. Виявляється, авторка роботи має українське коріння і давно хотіла сюди приїхати. Тож наш фестиваль ще не розпочався, а мрії його учасників вже почали здійснюватися».

Фестиваль має дві програми – міжнародну і національну. Тим часом кінодійство розпочнеться із презентації позаконкурсного ірансько-чесько-українського фільму «Осінні спогади». Це історія про бійця АТО, який потребує реабілітації і після поранення приїжджає у Західну Україну, про драматичну долю біженки з Ірану, про простих сільських жителів.

«Це фільм про взаємовідносини, про відбиток війни, про те, як вона впливає на одинокі людські життя. Головну роль зіграв актор Дмитро Лінартович, який насправді брав участь у подіях на Сході країни, – коментує продюсер фільму, який працюватиме у журі кінофестивалю «Місто Мрії», Віктор Вілгелм. –  Взагалі цим фільмом ми хотіли привернути увагу до ситуації, яка склалася в Україні».

Також у рамках фестивалю запланована презентація і телепроекту, зйомки якого відбуватимуться у Тараканівському форту, що на Рівненщині, розповів президент Гільдії сценаристів України, член журі кінофестивалю «Місто Мрії» Андрій Бабік. Він також проводитиме майстер-класи для учасників кінодійства.

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь