Щит із портретом Шевченка, яким під час сутичок із беркутівцями боронився учасник Євромайдану родом із Луганської області. Уламок осколка, від якого загинув боєць із Рівненщини. Світлини 20-річних юнаків із чорними стрічками. Зруйнована стіна та кулемет, які стали елементами інсталяції… У Рівному напередодні Дня Соборності України відкрили виставку «Творці історії». Вона присвячена героям Небесної Сотні та АТО. В експозиції – світлини, особисті документи, знаряддя самооборони Майдану, військове спорядження, фрагменти боєприпасів. Усі ці матеріали зібрали жителі Рівненщини.
Особисті речі загиблого в АТО бійця Ігоря Волошина передали в музей його батьки. Вони зробили це у день, коли сину мало б виповнитися 30 років, розповідає директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига. Ігор мав звання старшого сержанта, був кулеметником та командиром відділення 39-того батальйону територіальної оборони «Дніпро-2» ЗСУ. Загинув на блокпосту села Кам`янка Донецької області під час терористичного акту 21 липня 2014 року. Тепер в експозиції можна побачити військовий жетон, кружку і флягу, з яких пив, годинник, водійські права, мобільний телефон, пошкоджений десь у бою, і один із осколків, від яких загинув Ігор Волошин та його товариші.
Прийшли на відкриття виставкової зали і рідні загиблого в АТО Олександра Борисенка. Бійцю був 21 рік. Він одним з перших перебував у Криму під час його анексії ще в березні. На честь бійця назвали Рівненську загальноосвітню школу №5, яку він закінчив.
Окремі стенди в експозиції присвятили військовим медикам та волонтерам. Свої матеріали на виставку передав і університетський викладач, мандрівник та дослідник Ростислав Шикула, який також захищав Батьківщину в зоні АТО. Там він мав спеціальність старшого кулеметника БТР та був інструктором у розвідці. І при тому залишався дослідником, який знімав відео для документального фільму.
Виставка «Творці історії» діятиме постійно.
Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне
Джерело: День
No Comments