У Рівному покажуть більше 100 фестивальних фільмів із усього світу

06/09/2017

Фото надане автором

Більше 100 фільмів різних жанрів від авторів із різних куточків  світу, майстер-класи, дискусії та виїзд на цікаві локації для зйомок, зелена доріжка замість традиційної червоної  і п’ять днів кінопереглядів. У Рівному триває підготовка до міжнародного кінофестивалю «Місто Мрії». Кінодійство такого масштабу в місті відбуватиметься вже вдруге. За словами організаторів, географія учасників цьогорічного кінофестивалю доволі широка – автори з 47 країн надіслали понад 250 фільмів. Експерти ж обрали кращі з робіт. Вони й будуть представлені в конкурсній програмі. Серед  цих кінострічок – історії у форматі казки, документальні фільми про війну, кохання і смерть, зняті учасниками подій, а ще буде представлена стрічка, де знялася співачка і зірка студії Уолта Діснея.

Крім того, передбачена і позаконкурсна програма – напередодні офіційного відкриття фестивалю влаштують «Дні білоруського кіно».

«Як і минулоріч, у нас буде міжнародна і національна конкурсні програми. Щоправда, дещо змінилися номінації. Так, анімації цього разу не буде, зате з’явилося «Студентське кіно» і «Музичне відео». Власне, на останню номінацію наштовхнув кліп «Люблю музей», знятий рівненськими авторами. Ця робота була представлена чи не на всіх континентах – на трьох кінофестивалях у США, в Австралії, в Китаї, на Кіпрі. В результаті на «Місто Мрії» надіслали чимало цікавих робіт, які оцінюватимуть саме в цій номінації, – розповідає  директор Рівненського міжнародного кінофестивалю «Місто Мрії» Віктор Булига. – На сьогодні свій приїзд на фестиваль підтвердили більше 30 учасників. Це, зокрема, автори з Японії, Туреччини, США,  Словенії, Польщі».

Загалом фестиваль триватиме з 26 по 30 вересня. А 25 вересня влаштують позаконкурсний перегляд білоруських фільмів. Крім того, цьогоріч учасники кінодійства матимуть можливість побувати на двох цікавих для зйомок локаціях – у Дубенському замку та в Тараканівському форту.

Оцінюватимуть конкурсні роботи професіонали  з України, Білорусі, Чехії.  Також у журі будуть українці, які працюють у Німеччині.

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь