Рівнянка Олена Медведєва, яка є авторкою оригінальних арт-буків, хоче створити музей «Креативної книги». За задумом майстрині, він має бути інтерактивним. Так, відвідувачі зможуть не тільки дивитися на експонати, а й листати їх. Щоправда, перед тим необхідно буде вдягати білі рукавички. А ще у концепції закладу передбачені майстер-класи, анімовані та нічні екскурсії, різноманітні читання та інші заходи.
Сьогодні у колекції Олени Медведєвої – більше двох десятків арт-буків, серед яких є мереживні, різьблені, фетрові, солом’яні, шкіряні, бурштинові. Ці рукотворні книги – для дітей. Кожна з них існує в єдиному екземплярі. Майстриня також вишила фоліанти – «Кобзар» 1840 року та збірку поезій Івана Франка «Народна пісня», а ще мініатюрні книги польською та англійською мовами. Загалом виставка арт-буків побувала у різних областях України. Роботи Олени Медведєвої вже є, зокрема в Мексиці, Франції, Канаді, Італії, Лівані.
Зараз майстриня завершує ще один масштабний проект. Жінка вишиває Євангелія. Три з них вже готові, тим часом Олена Медведєва працює над четвертим. Вона використовує червоний та чорний кольори. А перша літера зроблена з візерунком. До речі, в першодрукаря Івана Федорова теж було таке оформлення. Для вишитих Євангелій виготовили спеціальні дерев’яні скрині з вирізьбленою виноградною лозою.
«Ці Євангелія – українською мовою без скорочень. Їх формат доволі великий. Вони є фоліантами. Був випадок, коли одна жінка, побачивши ці вишиті тексти, сказала, що хоче перечитати Святе Письмо. Я рада, що люди відчувають таке натхнення, – розповідає Олена Медведєва. – Взагалі ж вишиті твори Шевченка, Франка – це нестандартний спосіб подачі літератури і її популяризація. Я хотіла б, щоб у музеї «Креативної книги» відвідувачі могли не просто подивитися на арт-буки, а й погортати їх, роздивитися, почитати. Це також має бути місце, де можна буде попрацювати з дітьми, поспілкуватися і провести час творчо. Крім того, такий заклад має усі шанси стати і родзинкою для туристів».
Наразі майстриня підшуковує приміщення для майбутнього музею.
Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне, фото надане автором
No Comments