У прокат виходить фільм «Черкаси» про початок російської окупації Криму

25/02/2020

Художній фільм «Черкаси. Останній корабель у Криму» зняв режисер Тимур Ященко. Стрічка із кошторисом 40 млн грн розповідає про події весни 2014 року, коли російські військові заблокували український тральщик «Черкаси» в озері Донузлав. У прокат кіно виходить 27 лютого.

На початку окупації Криму «зелені чоловічки» запропонували екіпажу військового тральщика «Черкаси» перейти на бік ворога. Більшість українських моряків відмовилися і три тижні чинила опір. Ці події стали основою для сюжету художнього фільму.

Творців фільму консультував справжній командир «Черкас» Юрій Федаш.

«Я не вважаю наш вчинок героїчним. Мені здається, так потрібно було всім діяти в цій ситуації. В нас є слова присяги, там все чітко написано. Доля в нас особливо не змінилась. Слава Богу, ми продовжуємо проходити службу у військово-морських силах», — розповів Юрій Федаш.

Режисер Тимур Ященко задумав фільм не як документальне відтворення подій, це збірна історій різних українських моряків та кораблів.

«Я не хочу, щоб це було якоюсь зброєю в інформаційній війні. Для мене — це історія про вічних героїв, історія моїх особистих 30 спартанців. Колись було 300, тепер 30», — вважає режисер.

Стрічку знімали на кораблях у відкритому морі та у збудованих декораціях у павільйоні в Очакові, на Миколаївщині. Часом зйомки відбувалися при нулі градусів із шквальним вітром. І як зізнаються актори, вони опинилися в погодніх умовах, наближених до тих, у яких були наші моряки у момент блокади.

«У мене було пару днів таких, що з’являлася морська хвороба у відкритому морі, ой було важко. У когось було нормально, а мені важко», — згадав актор Олег Щербина.

«Я пам’ятаю, знімали кадр, коли мій персонаж стоїть на носі корабля і треба, щоб були хвилі 2-3 бали. І всі чекали такої погоди. Мені кажуть: та це така хитанина маленька, ніхто на це не звертає уваги, але воно так мене піднуджувало. Відчуття справді дуже дивовижні», — додав актор Дмитро Сова.

У фільмі знімалися двоє матросів, які служили на «Черкасах». Вони помагали акторам створити образи, розповідали, як все було насправді.

«Ми з ними багато говорили. Так, хтось там нецензурно спілкується, хтось палить, не важливо. Це все зовнішнє, важливо, що всередині. А вони настільки світлі хлопці, що це не передати словами. Вони нам дуже допомогли», — розповів актор Євген Лемах.

Першим містом, де влаштували прем’єру «Черкас», став Львів.

«Команда фільму планує поїхати містами України, далі у нас буде Луцьк, Івано-Франківськ, Одеса, Київ, Шостка, Полтава і Маріуполь», — додала продюсерка стрічки Ірина Клименко.

У всеукраїнський прокат фільм «Черкаси» виходить у четвер, 27 лютого.

Джерело: zaxid.net

No Comments

Залишити відповідь