У польському Любліні відбудеться фестиваль української культури

12/11/2019

З 14 по 17 листопада відбудеться фестиваль української культури в Польщі “Ukraina w centrum Lublina”.

Цього року у програмі заходу зроблений особливий акцент на українській літературі, – повідомляє ЛітАкцент.

Фестиваль “Ukraina w centrum, Lublina” має на меті показати українську культуру в різних її проявах, спонукати місцеве населення до взаємного діалогу і творення багатокультурної мозаїки міста.

Фестиваль організовує “Фундація Духовної Культури Пограниччя”. Члени фундації – це представники української меншини, українські студенти, мігранти та поляки, зацікавлені Україною.

Гостями фестивалю будуть такі представники сучасної української культури: гурти: “Один в каное”, Олег Скрипка, “Vivenne mort”, “Ot Vinta”, “Joryj Kloc”, театр тіней “Див”, “Brio”, “Baj”, письменники Богдан Логвиненко і Тарас Бондаренко.

В рамках фестивалю відбувається ряд інтерактивних подій: конкурс знань про Україну для учнів люблінських шкіл, міські ігри, майстер-класи з традиційного українського ремесла, а також jam-session для місцевих музикантів.

З нагоди святкування 450-річчя Люблінської унії, для дванадцятого фестивалю “Ukraina w centrum Lublin” організатори приготували цікаву програму. Заплановано 17 подій на 10 локаціях.

В рамках літературного блоку учасники зможуть відвідати презентації книг, а також подискутувати з авторами на суспільно важливі теми. Український письменник Марк Лівін розповість про життя дітей з хворобами зі спектру аутизму в контексті своєї книги “Рікі та дороги”, яка увійшла до каталогу “International Board on Books for Young People”.Крім цього, проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович дискутуватиме з місцевою інтелігенцією про актуальність постаті Митрополита Андрея Шептицького.

Окрім цього, на фестивалі представлять документальний фільм “Ukrainer. The movie. А хедлайнером музичної програми стане київський рок-гурт “Auditoria”, солістом якого є пів фіналіст програми “Голос України” Дмитро Сомко.

Детальніше з програмою можна ознайомитися на сторінці фестивалю у Facebook.

Джерело: zik.ua

No Comments

Залишити відповідь