У Парижі триває виставка українського мистецтва

24/10/2021

У Парижі 21 вересня відкрилася унікальна виставка українського мистецтва Des Meilleurs de l’Art Ukrainien, на якій представлені твори сучасних українських митців, а також українських художників минулого, котрі жили та творили у Франції у ХІХ та XX сторіччях.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Посольство України у Франції.

Мистецький захід презентували The Meloy Art та Мистецьке Коло Зої у співпраці з Культурно-інформаційним центром Посольства України у Франції.

Місце: Культурно-інформаційний центр Посольства України у Франції. 22 авеню де Мессін 75008. Париж.

Виставка триває з 22 по 31 жовтня 2021 року. Години роботи: вівторок-неділя з 14:00 до 18:00. Вхід вільний.

У дипустанові зауважили, що мешканці та гості Парижу зможуть побачити твори сучасного мистецтва з України – і порівняти їх з роботами відомих на Заході українських митців минулого з приватних художніх колекцій.

Юлій Шаповал, Василь Кричевський, Саша Залюк, Микола Поляков, Євген Конопацький, Жан Песке, Адольф Федер – народилися на українській землі, але стали окрасою мистецького світу Франції. Оксана Стратійчук, Олександра Сиса, Олеся Джураєва, Матвій Вайсберг та Зоя Скоропаденко – сучасні таланти, для котрих Батьківщиною є Україна.

Відвідувачі виставки зможуть побачити роботи Юлія Шаповала, важливої фігури Паризької школи.

На виставці буде представлено автопортрет Саші Залюка, відомого ілюстратора великих французьких журналів того часу, таких як La Vie Parisienne.

Жан Песке – друг Гійома Аполлінера, Поля Сіньяка та Каміля Піссаро. Його творча кар’єра охоплює пуантилізм, постімпресіонізм – до напрямку пленер у середині XX століття, який приніс йому славу. Одним з його великих шанувальників був президент Франції Жорж Клемансо.

Сучасники, яких можна буде побачити поряд із майстрами на стінах Українського культурного центру в Парижі, – одні з найкращих сучасних художників України.

Зоя Скоропаденко – всесвітньо відома художниця, її скульптуру «The Hope» було встановлено у Фукусімі та навпроти Національного музею «Чорнобиль» в Києві. Вона презентує свої серії Coffee Drinkers («Ті, що п’ють каву»), «Інтелектуальні пейзажі», «Нові майстри Помпеї» та деякі фрагменти зі своєї знаменитої та контроверсійної серії TORSO.

Олеся Джураєва – одна з найвідоміших сучасних українських графіків, визнаних у всьому світі, її роботи високо цінуються серед колекціонерів гравюр та отримують високі відзнаки на міжнародних бієнале з графіки.

Thetoothandtheroot – це франко-український дует молодих художників Микити Кравцова та Каміль Саньє-Кравцової. Він реалізує численні проєкти з різними засобами вираження: аудіовізуальними, живописом, колажами та вишивкою, щоб втілити соціальну критику, яка викриває абсурд. Микита був гостем паризької артрезиденції La Cité des Arts, зараз він – один із художників артмайданчика на Rivoli 59.

Дейл Дорош – всесвітньо відомий кераміст українсько-канадського походження, який живе та працює у Валлорісі (Франція), де створив та керує однією з найкращих художніх резиденцій для керамістів. Дейл представить свої останні роботи з кераміки.

Як повідомляв Укрінформ, у липні 2021 року Посольство України у Франції разом із Державним агенством України з питань кіно, Кінофестивалем «Молодість» та іншими українськими кінематографічними організаціями вітали гостей на українській званій вечері в рамках 74-го Каннського міжнародного кінофестивалю.

Джерело: ukrinform.ua

No Comments

Залишити відповідь