У Миколаєві відкрилася виставка легендарного художника Андрія Антонюка

12/04/2017

Фото Алевтини Добровольської

У Миколаєві відкрилася виставка народного художника Андрія Антонюка «Небесне і земне». Захід відвідало більше 300 миколаївців, щоб згадати творчість художника. У виставці представлено 53 експозиції.

Син відомого живописця, художник Данило Антонюк розповів, що виставка – це спосіб «спілкуватися з батьком», який раптово помер на 70-му році життя 16 квітня 2013 року.

«Виставка присвячена життю на землі, так і життю в певному квантовому вимірюванні, відродженні, як абрикоси на вулицях Миколаєва, і життєвій філософії, простій, космічній, земній», – зазначив Данило Антонюк в притаманній манері художнику.

Ця виставка викликає у молодшого Антонюка «почуття пам’яті, коли разом з батьком організовували в Миколаєві його виставки; відчуття життя, почуття продовження»:

«Батько вже пішов у якісь метафізичні світи, але тут, на виставці, він продовжує жити і радувати людей своїми роботами. Під час виставок відбувається взаємозв’язок з ним, тому що поспілкуватися я, на жаль, вже не можу наживо, і сказати: «Допоможи розібратися з цим полотном, не можу зрозуміти, в чому справа», але відчуваю, що він допомагає мені і досі керує пензлем. Я продовжую спілкуватися з батьком тут», – сказав Данило Антонюк.

Молодий живописець говорить: «У цих картинах кожен може знайти свій життєвий сенс, хтось знайде продовження, хтось – спогад».

Виставка легендарного художника в Миколаєві триватиме до 25 квітня.

Алевтина ДОБРОВОЛЬСЬКА, Миколаїв, фото автора

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь