У музеї у Кропивницькому понад 16 тисяч експонатів під загрозою знищення через холод

23/11/2020

Експонати світового значення під загрозою руйнації через холод у Музеї мистецтв у Кропивницькому. Опалювальний сезон в обласному центрі розпочали наприкінці жовтня, однак досі музейники працюють у верхньому одязі. Люди обурені: якщо найближчим часом опалення не ввімкнуть, готові вийти на мітинг.

Касирка Тетяна Олександрівна демонструє руки, загорнуті у шалик. Термометр при вході до музею, де вона зустрічає відвідувачів, показує 13 градусів. Разом із пані Тетяною мерзнуть ще чотири десятки працівників музею.

Але найстрашніше для музейників, що через холод і вогкість псуються експонати. А їх у фонді — понад 16 тисяч, вони є частиною Музейного фонду України. Унікальні речі треба зберігати при мінімальній температурі 15 градусів тепла й вологості повітря до шістдесяти п’яти відсотків. Інакше на картинах з’являться грибок та тріщини, провисне полотно, — каже зберігачка фондів Музею мистецтв Кіровоградської облради Валентина Ноженко:

«У залах 12 градусів, а це неможливо, це шкодить картинам. І багато з цих творів уже після реставрації. Їх треба зберігати, леліяти і тримати в належному стані».

Холодно у музеї через прорив тепломережі, розповідає директорка музею Тетяна Ткаченко. Усунути аварію тепловики не можуть, оскільки на місці прориву стоїть магазин дешевого одягу:

«І на гарячій лінії міськради нам сказали, що розбираються, і в управлінні ЖКГ міста нам відповіли, що розбираються. Але як замкнене коло. Нам неофіційно сказали, що магазин не дає доступ потрапити постачальнику послуг для того, аби провести роботи».

Прокладатимуть новий маршрут тепломереж до музею, — коментують в теплопостачальному підприємстві:

«На жаль, зараз на тому місці, по тому маршруту, де проходять наші теплові мережі, є щільна забудова, скажімо так, малі і немалі архітектурні форми. Прийнято рішення про проведення робіт в іншому місці».

Землю під магазином, що стоїть на місці пориву, в оренду передали у 2016 році, — повідомили в міськраді. Під час будівництва об’єкта власник мав перенести тепломережі, однак цього не зробив. Після зведення магазин збиралися перевірити, однак замовник повідомив, що зареєстрував право власності, тож не вбачає підстав для проведення перевірки.

Джерело: hromadske.radio

No Comments

Залишити відповідь