У Музеї книги і друкарства презентують книжку «Українські менестрелі»

17/05/2017

18 травня 2017 р. о 17.00 в приміщенні Музею книги і друкарства України (м. Київ, вул. Лаврська 9, корпус 9) відбудеться презентація особливої книги для нащадків кобзарів  –   “Українські менестрелі – мистецтво кобзарів і лірників”.

Літературно-художнє видання  “Українські менестрелі” надруковане соціальним підприємством “СоцІнтел”  з урахуванням універсального дизайну  збільшеним звичайним шрифтом та рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Вперше в Україні ноти кобзарських пісень в книзі “Українські менестрелі” надруковані по системі Брайля.

На жаль, з 90-х років в Україні не друкувались ноти шрифтом Брайля для людей з важкими порушеннями зору. Вчителі музики, які навчають незрячих дітей, користуються  нотними виданнями, що збереглися з 60-70-х років. Ми сподіваємось, що наша книга стане першою ластівкою і незрячі діти та їх вчителі музики скоро почнуть отримувати нотні видання в доступному для них вигляді.

Під час презентації відбудеться зустріч з відомими сучасними кобзарями Назаром Божинським (Харків), Тарасом Компаніченко (Київ), гуртом “Шпилясті кобзарі” та з маленькими незрячими бандуристами, а також з учасниками зйомок фільму “Поводир”.

Джерело: prostir.museum

No Comments

Залишити відповідь